Menu

El. ME 2020: Trener Bułgarii przeprosił angielskich piłkarzy

El. ME 2020: Trener Bułgarii przeprosił angielskich piłkarzy
"Jako trener drużyny narodowej przepraszam angielskich piłkarzy i wszystkich, którzy poczuli się urażeni" - napisał Bałakow w wiadomości e-mail rozesłanej mediom. (Fot. Getty Images)
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Bułgarii Krasimir Bałakow przeprosił Anglików za rasistowskie zachowanie kibiców w Sofii, gdzie gospodarze przegrali 0:6 w eliminacjach mistrzostw Europy. Wcześniej szkoleniowiec twierdził, że żadnych okrzyków nie słyszał.
Reklama

Kiedy na boisku w stolicy Bułgarii pojawili się w poniedziałek czarnoskórzy gracze Anglii, z trybun słychać było okrzyki imitujące małpy, pokazywano też nazistowskie gesty. Sędzia dwukrotnie przerywał spotkanie w pierwszej połowie.

"Zdecydowanie potępiam i odrzucam rasizm jako normę zachowania. To uprzedzenie, które pochodzi z przeszłości i musi zostać wyplenione na zawsze. Chcę powiedzieć to bardzo jasno: ponieważ obrażano angielską reprezentację na tym tle, jako trener drużyny narodowej przepraszam angielskich piłkarzy i wszystkich, którzy poczuli się urażeni" - napisał Bałakow w wiadomości e-mail rozesłanej mediom.

We wtorek Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poinformowała, że rozpoczęła procedurę dyscyplinarną w tej sprawie. Z kolei międzynarodowa federacja FIFA zapowiedziała, że może rozszerzyć kary nałożone przez UEFA tak, aby obowiązywały na całym świecie.

W wyniku poniedziałkowych incydentów, a także najwyższej w historii porażki przed własną publicznością, dymisję zapowiedział prezes Bułgarskiej Federacji Piłkarskiej Borisław Michajłow.

Po meczu w Sofii kary dla gospodarzy domagał się szef Angielskiej Federacji Piłkarskiej (FA) Greg Clarke. "To była jedna z najstraszniejszych nocy, jaką kiedykolwiek widziałem w futbolu" - podsumował.

Czytaj więcej:

El. ME 2020: Anglicy żądają od UEFA postępowania przeciwko Bułgarii

El. ME 2020: Szef bułgarskiej federacji podaje się do dymisji

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.01.2021
  GBP 5.152 złEUR 4.547 złUSD 3.751 złCHF 4.221 zł

  Sport


  Sport

  Reklama