Menu

El. ME 2020: Anglicy zagrają w wyjątkowych koszulkach

El. ME 2020: Anglicy zagrają w wyjątkowych koszulkach
Wyjątkowe numery znajdą się na koszulce pod godłem, na co zezwoliła UEFA. (Fot. Facebok/England Football Team)
Angielscy piłkarze 14 listopada zagrają z wyjątkowymi, historycznymi numerami na koszulkach w meczu grupy A eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Czarnogórą. To element świętowania jubileuszu - będzie to 1 000. spotkanie międzynarodowe 'Wyspiarzy'.
Reklama

Angielska federacja przypisała chronologicznie numery wszystkim piłkarzom, którzy kiedykolwiek w minionych 147 latach wystąpili w barwach reprezentacji.

"Jedynkę" otrzymał bramkarz Robert Baker, który zagrał w pierwszym spotkaniu międzynarodowym, a najnowszemu kadrowiczowi Tyrone'owi Mingsowi przypadła liczba 1 244.

Obecny trener tej drużyny Gareth Southgate, któremu przypisano numer 1 071, ocenił, że to dobre podsumowanie historii angielskiej reprezentacji.

"Zawsze rozmawiamy z zawodnikami o tym, jak małą częścią tej historii jesteśmy. Wielu graczy już odeszło, a kolejni się pojawią po nas. Ważne jest, by szanować tę koszulkę, zostawić ją w lepszym miejscu niż ją zastaliśmy" - podkreślił szkoleniowiec.

Wyjątkowe numery znajdą się na koszulce pod godłem. Zezwoliła na to UEFA. W późniejszych spotkaniach numery te mają zostać zachowane, ale będą się znajdowały w mniej widocznym miejscu - po wewnętrznej stronie kołnierzyka.

Na jubileuszowy mecz z Czarnogórą, które odbędzie 14 listopada, zaproszeni zostali m.in. byli kapitanowie angielskiego zespołu oraz członkowie ekipy, która zdobyła mistrzostwo świata w 1966 roku. Obecny ma być również Viv Anderson, pierwszy ciemnoskóry piłkarz w barwach tej reprezentacji.

Podopieczni Southgate'a potrzebują remisu, by awansować do przyszłorocznego turnieju finałowego. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.02.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.271 złUSD 3.945 złCHF 4.022 zł

  Sport


  Reklama