Menu

El. ME 2020: 15 tys. euro za bilet na mecz Finlandia - Liechtenstein

El. ME 2020: 15 tys. euro za bilet na mecz Finlandia - Liechtenstein
Finowie 15 listopada mogą awansować na mistrzostwa Europy. (Fot. Getty Images)
Nie kilkaset, nie kilka tysięcy, ale nawet 15 tys. euro kosztują obecnie w drugim obiegu w Finlandii wejściówki na eliminacyjny mecz z Liechtensteinem, po którym piłkarze gospodarzy mogą zapewnić sobie pierwszy, historyczny awans na mistrzostwa Europy.
Reklama

Fińscy piłkarze zagrają z Liechtensteinem 15 listopada przed własną publicznością w stolicy kraju Helsinkach. Po tym meczu mogą awansować bezpośrednio na mistrzostwa Europy. Mało kto dopuszcza inny rezultat niż zwycięstwo z jedną z najsłabszych europejskich drużyn.

"Puchacze" na dwie kolejki przed końcem eliminacji ME 2020 zajmują w grupie J drugie premiowane awansem miejsce i mają pięć punktów przewagi nad Bośnią i Hercegowiną oraz Armenią. Liderujący Włosi, wygrywając do tej pory ze wszystkimi, już zapewnili sobie awans do finałowego turnieju.

Jak pisze dzisiaj największy fiński dziennik "Helsingin Sanomat", tegoroczne piłkarskie szaleństwo widoczne jest także na czarnym rynku. Przypomina, że bilety na Liechtenstein zostały w oficjalnej dystrybucji już dawno wyprzedane, ale wielu fanów próbuje je zdobyć inną drogą. Nieliczne wejściówki oferowane są obecnie m.in. na internetowych aukcjach.

Mecz ze względu na porę roku zostanie rozegrany na sztucznej murawie w helsińskiej Telia 5G Areena, która jest mniejszym stadionem i pomieści ok. 10 tys. widzów.

W przyszłym tygodniu, im bliżej do meczu, zainteresowanie biletami może być jeszcze większe - przewiduje stołeczny dziennik.

Obecnie na aukcjach ceny wywoławcze zaczynają się od ponad stu czy kilkuset euro. Niektóre startują od blisko 2 tys., ale prawdopodobnie najwyższą obecnie ceną jest 15 tys. euro - w opcji "kup teraz". Złożone do tej szalonej oferty propozycje kilkunastu czy 200 euro zostały we wtorek odrzucone przez sprzedawcę.

Fińska prasa zaleca ostrożność, bo nie ma pewności czy zakupione na czarnym rynku bilety kupujący rzeczywiście dostaną.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 15.01.2021
  GBP 5.110 złEUR 4.548 złUSD 3.747 złCHF 4.222 zł

  Sport


  Sport

  Reklama