Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

El. MŚ 2022: Polska pozna jutro skalę trudności w walce o mundial

El. MŚ 2022: Polska pozna jutro skalę trudności w walce o mundial
Turniej w Katarze rozpocznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Na zdjęciu: widok na jeden ze stadionów w stolicy Kataru. (Fot. Getty Images)
Jutrzejsze losowanie w Zurychu wyłoni rywali m.in. polskich piłkarzy w zaplanowanych na marzec dwustopniowych barażach o awans do mistrzostw świata 2022. Biało-czerwoni nie są rozstawieni i mogą w pierwszej rundzie trafić na Włochy, Portugalię, Szwecję, Rosją, Szkocję lub Walię.
Reklama
Reklama

O trzy miejsca na mundialu zagra 12 drużyn - 10 ekip z drugich miejsc w grupach eliminacyjnych oraz dwie z najlepszymi osiągnięciami w ostatniej edycji Ligi Narodów UEFA, które nie zajęły jednej z dwóch czołowych lokat w grupach - Austria i Czechy.

Reprezentacja Paulo Sousy była bardzo bliska rozstawienia, wystarczył jej remis w ostatniej kolejce u siebie z pozbawionymi już szans Węgrami. Biało-czerwoni, m.in. bez odpoczywającego Roberta Lewandowskiego i oszczędzanego z uwagi na zagrożenie kartkami Kamila Glika, przegrali jednak 1:2.

Ta porażka oraz niekorzystne dla Polaków wyniki w innych grupach sprawiły, że kadra Sousy nie będzie rozstawiona. To również oznacza, iż mecz pierwszej rundy barażowej (czyli półfinał) zagra na wyjeździe.

Oprócz Polski w gronie zespołów nierozstawionych są: Macedonia Północna, Turcja, Ukraina, Austria i Czechy.

Z uwagi na sytuację polityczną - jak poinformowano na stronie UEFA - Rosja nie może trafić na Ukrainę.

Losowanie w Zurychu odbędzie się o 16:00 czasu GMT. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.12.2021
  GBP 5.4098 złEUR 4.5991 złUSD 4.0788 złCHF 4.4169 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama