Menu

Ekspansja sklepów Aldi w UK: Nowy sklep ma powstawać co tydzień

Ekspansja sklepów Aldi w UK: Nowy sklep ma powstawać co tydzień
Sklepy Aldi chcą walczyć o portfele Brytyjczyków. (Fot. Getty Images)
Szef Aldiego w Wielkiej Brytanii - Giles Hurley - zapowiedział wartą miliard funtów inwestycję w brytyjski rynek. Dzięki funduszom, przez najbliższe dwa lata w Zjednoczonym Królestwie ma powstawać nowy sklep co tydzień.
Reklama

"Rzeczywistość jest taka, że ​​prawie 50% Brytyjczyków obecnie nie robi u nas zakupów tylko dlatego, że w pobliżu nie ma naszego sklepu" - wskazał Hurley.

Obietnicę zainwestowania miliarda funtów w brytyjski rynek przekazano niedługo po tym, jak Aldi poinformował o znacznym wzroście sprzedaży za ostatni rok.

W ubiegłym roku sieć niemieckich dyskontów przyciągnęła do siebie ponad 800 tys. nowych klientów, a zysk sklepów powiększył się aż o 1,1 mld funtów.

Sieć niemieckich dyskontów słynie z niskich cen. (Fot. Getty Images)

Strategia Aldiego stoi w przeciwieństwie do dużych rynkowych graczy, takich jak Tesco czy Sainsbury's, które raczej koncentrują się na zwiększaniu zysków w istniejących już placówkach. Celem niemieckiego dyskontu jest systematyczne zwiększanie udziału na rynku i "kradzież" klientów innych sieciówek, właśnie poprzez ekspansję.

"W ciągu najbliższych dwóch lat zamierzamy zainwestować w Wielkiej Brytanii kolejny miliard funtów, co jasno pokazuje nasze intencje" - wskazał dyrektor generalny Aldi w Wielkiej Brytanii.

Sieć Aldi posiada obecnie ponad 840 sklepów i od niedawna coraz bardziej koncentruje się na Londynie. Liczba sklepów w obrębie M25 do końca 2025 roku ma zwiększyć się z 45 do 100.

"W Londynie nasz udział na rynku wynosi zaledwie połowę tego, jak wygląda to w innych częściach kraju. Mamy więc dużą szansę na rozszerzenie działalności. Można oszacować, że w dłuższej perspektywie w stolicy otworzymy kolejne 200-250 sklepów" - dodał Giles Hurley.

  Komentarze
  • Szczepan
   16 września 2019, 11:25

   Chętnie zamienie tesco asde sansburego na aldi lub lidla ale raczej na aldi

  • Kuba
   16 września 2019, 15:19

   Ja tam zakopow robic nie bende ! Tam pracuja roboty a klijet jest wrecz poganiany przy kasie zalosny market !!!!!!

  • Kjara
   16 września 2019, 16:48

   Niech się aldi puknie w głowę, Brytyjczycy nie robią tam zakupów że względu na niską jakość produktów, owoce podgnite, warzywa zczarniale, na etykietce mięsa mielonego pisało 5% tłuszczu a wyglądało jakby miało z 15%. Sklep dla beneficiarzy i jak widzę Polaków :-0

  • Ana
   16 września 2019, 23:00

   Mundrole z Kielc w akcji, ortografi sie nauczcie..

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 09.04.2020
  GBP 5.178 złEUR 4.537 złUSD 4.174 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama