Menu

Dzisiaj w Kołobrzegu zaczyna się Światowy Festiwal Morsowania

Dzisiaj w Kołobrzegu zaczyna się Światowy Festiwal Morsowania
Kołobrzeskie molo. (Fot. Getty Images)
Na plaży przy molo w Kołobrzegu zaroi się w ten weekend od amatorów hartowania się w zimnej wodzie. Około tysiąca miłośników mroźnych kąpieli przyjedzie tu na VIII Światowy Festiwal Morsowania, który potrwa od 3 do 5 stycznia.
Reklama

Dzisiaj na morsy czeka m.in. nocna kąpiel przy blasku iluminacji świetlnej kołobrzeskiego molo oraz pokaz laserowy. Natomiast jutro wśród wielu atrakcji zaplanowano wielkie gotowanie na plaży, podczas którego przygotowywane będą dania z lokalnych produktów i darów morza. Inne morsy będą w tym czasie rywalizować w zimowych mistrzostwach Polski w nordic walkingu. Oprócz tego instruktorzy surfingu i step up paddle pokażą, jak ujarzmiać fale zimnego Bałtyku. Kąpiel główną zaplanowano na niedzielę, na godz. 12:00.

„Szacujemy, że będziemy mieli około 1 000 gości. Ale ostateczna liczba będzie znana dopiero po finałowej kąpieli. Zapisy na nią wciąż trwają. Gdy chodzi o gości zagranicznych, największej grupy, około stuosobowej, spodziewamy się z Niemiec. To ma związek z tym, że równolegle z festiwalem organizujemy polsko-niemieckie warsztaty morsowania, podczas której będziemy mówić o morsowaniu od strony teoretycznej i naukowej" – wyjaśnia prezes Kołobrzeskiego Klubu Morsów Łukasz Zięba.

Od piątku do niedzieli temperatura powietrza w Kołobrzegu w ciągu dnia będzie wahać się od 4 do 6 stopni Celsjusza. (Fot. Getty Images)

W tym roku na morsów czekają bardziej jesienne niż zimowe warunki pogodowe. Od piątku do niedzieli temperatura powietrza w Kołobrzegu w ciągu dnia będzie wahać się od 4 do 6 stopni Celsjusza, spodziewane są też opady deszczu.

Organizator festiwalu wymienia powody, dlaczego warto zainteresować się morsowaniem. "Pływanie w zimnej wodzie wzmacnia odporność organizmu i daje dużo radości. Kiedy obserwuję grupy morsowe, to wszyscy wychodzą z wody uśmiechnięci i zadowoleni. Ta aktywność sprzyja też poznawaniu ludzi. Środowisko jest bardzo otwarte, zaprzyjaźnione. Traktujemy się jak rodzina" – twierdzi Zięba.

Przez pierwsze cztery edycje Światowy Festiwal Morsowania odbywał się na plaży na wysokości Kamiennego Szańca. Od piątej edycji miejscem imprezy jest plaża centralna przy molo.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama