Menu

Dziś w południe stanie metro w Londynie

Dziś w południe stanie metro w Londynie
Kolejny 24-godzinny strajk rozpocznie się w niedzielę. (Fot. Getty Images)
Opóźnienia, odwołania, tłok, ścisk i koszmar dla milionów londyńczyków - tak może wyglądać dzisiaj podróż metrem w związku z 24-godzinnym strajkiem motorniczych na linii Bakerloo. Akcja protestacyjna rozpocznie się w południe - informuje 'Metro'.
Reklama

Maszyniści Bakerloo Line, którzy są członkami związku zawodowego The Rail, Maritime and Transport Union (RMT), zaplanowali również drugi 24-godzinny strajk na niedzielę. Utrudnienia zaczną się tego dnia również o godz. 11:59 i potrwają do poniedziałku w południe. 

Strajki to efekt nieudanych prób porozumienia pomiędzy związkami i władzami London Underground. Osią niezgody są zmiany w rozkładzie jazdy, które - zdaniem pracowników zrzeszonych w RMT - kierownictwo metra wprowadza bez zgody wszystkich zainteresowanych stron.

Transport for London ostrzegł pasażerów, że do poniedziałku wieczorem będzie niewiele lub nie będzie żadnych usług na linii, z opóźnieniami w każdym kursującym pociągu. 

Jak podaje "Metro", linie Circle, District, Hammersmith oraz City i Metropolitan zostaną również zamknięte w centrum Londynu w ten weekend w celu przetestowania nowego systemu sygnalizacyjnego.

Pociągi nie będą też kursować na linii Northern między Moorgate i Kennington z powodu prac modernizacyjnych na stacji Bank.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama