Menu

Dumny polski orzeł zaprasza na wyjątkowy koncert w Royal Albert Hall

Dumny polski orzeł zaprasza na wyjątkowy koncert w Royal Albert Hall
Oficjalny plakat koncertu. Projekt i wykonanie: Rafał Sawicki/Ulotki.pl
Już tylko 37 dni zostało do koncertu 'STO LAT', organizowanego przez polonijną organizację charytatywną Towarzystwo Pomocy Polakom. Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, które jest głównym tematem tego przedsięwzięcia, razem z Polonią świętować będą największe gwiazdy. W Londynie można już podziwiać plakaty reklamujące koncert i przypominające o tej szczególnej dla Polski rocznicy.
Reklama

W niedzielny wieczór 11 listopada 2018 roku, w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie – Royal Albert Hall w Londynie – odbędzie się uroczysty koncert “Sto Lat”, poświęcony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Najlepsi polscy artyści zaśpiewają nie tylko ich kultowe współczesne utwory, ale także piosenki z epoki “Solidarności”. Swój udział w koncercie zapowiedziały gwiazdy: Edyta Górniak, Ania Jeruc, Anna Maria Jopek, Aleksandra Kurzak, Anna Wyszkoni, Kuba Badach, John Paul Ekins, Sebastian Karpiel-Bułecka, Lombard, Leszek Możdżer, Marek Ruszczyński, Stanisław Soyka i Tadeusz Woźniak.

Do Akademickiego Chóru Politechnki Śląskiej z Gliwic dołączą polskie chóry z Wielkiej Brytanii: Chór Ave Verum, Chór św. Jana Pawła II i Chór Schola Cantorum, aby zaśpiewać składankę najlepszych polskich kompozycji patriotycznych — w tym kultowe “Czerwone maki na Monte Cassino”.

Nie zabraknie również muzyki Chopina, Paderewskiego, Góreckiego oraz “Warszawskiego Koncertu” Richarda Addinsella.

Koncert poprowadzą znane prezenterki: jedna z najbardziej lubianych w Polsce twarzy TV — Grażyna Torbicka oraz Kasia Madera, prowadząca w BBC serwis World News.

Już w kilka tygodni po tym jak ruszyła sprzedaż biletów, wszystkie miejsca zostały wyprzedane.

Na stronie stolat.london można znaleźć wszelkie informacje o wykonawcach i samym przedsięwzięciu, a także ściągnąć koncertowy plakat.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.11.2020
  GBP 5.024 złEUR 4.484 złUSD 3.761 złCHF 4.148 zł

  Sport


  Sport

  Reklama