Menu

Dublin: Mieszkańcy pozostawiają na moście ciepłe ubrania dla bezdomnych

Dublin: Mieszkańcy pozostawiają na moście ciepłe ubrania dla bezdomnych
Ha'penny Bridge to jedno z najbardziej znanych miejsc w Dublinie. (Fot. Getty Images)
Organizacja charytatywna Warm for Winter poprosiła mieszkańców Dublina o pozostawienie niechcianych płaszczów oraz kurtek na moście Ha'penny Bridge, aby pomóc osobom bezdomnym przetrwać zimowe miesiące - poinformowano na stronie Warm for winter na Facebooku.
Reklama

W specjalnie przygotowanych pudełkach można także zostawić rękawiczki, czapki oraz szaliki.

Kryzys bezdomności w Irlandii cały czas się pogłębia, dlatego każda odzież jest na wagę złota.

"Celem powstania tej strony jest rozpowszechnienie idei tak bardzo, jak to tylko możliwe. Osoby w potrzebie z dostępem do FB mogą polubić tę stronę i dowiedzieć się, kiedy i gdzie mogą spodziewać się kolejnych ciepłych ubrań. Chcemy też na tej stronie informować zainteresowanych o tworzących się kolejnych punktach zbiórki i śledzić dokąd trafiają darowizny. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Jeśli popieracie tę inicjatywę, polubcie naszą stronę, udostępnijcie ją, a nawet zaproście swoich znajomych" - brzmi informacja na stronie Warm for winter na FB.

Kryzys bezdomności w Irlandii pogłębia się, dlatego każda odzież jest na wagę złota. (Fot. Screenshot FB / Warm for winter)

Wkrótce jednak interwencja pracowników Rady Miasta Dublina spowodowała falę krytyki ze strony mieszkańców. Władze postanowiły "uprzątnąć" pozostawione przez darczyńców ciepłe odzienia.

"Doceniamy wysiłki wszystkich stojących za akcją #warmforwinter. Dziękujemy każdemu kto wsparł kampanię. Chcemy też podziękować Radzie Miasta Dublina za dobrze wykonaną pracę - dbałość o to, by nasze ulice były czyste, a miasto wyglądało schludnie. Jednak nasza kampania będzie nadal wspierać potrzebujących i przekazywać darowizny" - dodano na Warm for winter.

Władze Dublina postanowiły interweniować i "uprzątnąć" pozostawioną dla bezdomnych ciepłą odzież. (Fot. Screenshot FB / Warm for winter)

Czytaj więcej:

Londyn: Władze płacą landlordom miliony, aby brali pod dach bezdomnych

Londyn: Zima coraz bliżej. Pierwsze noclegownie już otwarte

Srogi mróz na Wyspach. Niebezpiecznie na drogach

Produkty z marihuaną już dostępne w Irlandii na receptę

  Komentarze
  • Typ
   10 grudnia 2019, 08:47

   100 % bezdomnych sa to osobnicy z wyboru Jak ktos chce pracuje i wynajmuje pokoj

  • Gosc
   10 grudnia 2019, 22:44

   Nie prawda. Raczej nie mieszkasz i Ire skoro tak piszesz. Zobacz sobie badania np.

   https://www.focusireland.ie/press/focus-ireland-report-finds-that-nearly-70-of-families-becoming-homeless-in-dublin-had-their-last-home-in-the-rental-sector/

   70 % bezdomnych w Dublinie miało wcześniej stabilna sytuacje.
   a te badania sa z czerwca, wiec moglo sie duzo zmienic.

   Procent ludzi, ktorzy z braku zaradnosci sa bezdomni jest niewielki moim zdaniem. W wiekszosci sytuacja do tego zmusila. Pozdrawiam

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.01.2020
  GBP 5.031 złEUR 4.246 złUSD 3.831 złCHF 3.954 zł

  Sport


  Reklama