Menu

Dublin: Miejsce na brudnym materacu za 350 euro miesięcznie

Dublin: Miejsce na brudnym materacu za 350 euro miesięcznie
Kontrowersyjne ogłoszenie o miejscu na materacu zostało już zdjęte z serwisu. (Fot. rent.ie/screenshot)
Ogłoszenie, w którym oferowano miejsce na brudnym materacu w Dublinie za 350 euro miesięcznie, wywołało ostatnio oburzenie internautów. 'Jednym słowem, możesz w pełni skorzystać z trwającego kryzysu mieszkaniowego i desperacji ludzi' - zauważa Shemazing.net.
Reklama

“Nie musisz się martwić o łóżko, bo go nie dostaniesz. Ani o to, czy będzie przytulnie – w pokoju są inne osoby. Dodatkowo w cenę wliczona jest brudna ściana” - komentuje portal.

W ogłoszeniu, które ukazało się na stronie Rent.ie, autor niejasno tłumaczy zasady płatności: “Wymagane 350 euro czynszu plus 350 euro depozytu z góry. Zadatek będzie zwrócony w przyszłości w przypadku 4-tygodniowego wypowiedzenia jednej ze stron, jeśli któraś z nich będzie mieć inne plany kiedykolwiek w przyszłości”.

W czynsz wliczony jest internet i prąd.

“Jest nawet jeszcze lepiej: dwie osoby mogą wynająć jedno łóżko za 500 euro. To cudownie! Możesz zamieszkać z dwiema osobami kochającymi gotowanie, sprzątanie, kino i weekendowe imprezowanie na mieście. Do tego w tej wspaniałej nieruchomości na dublińskim Clontarfie jest kuchenka z piekarnikiem. Niesamowite!" - kontynuuje portal.

Po publikacji anons został usunięty ze strony.

W ciągu ostatniego roku czynsze w Irlandii zdrożały niemal o 8%. Z danych Residential Tenancies Board wynika, iż przeciętny wynajem kosztuje dziś w Irlandii 1 094 euro, czyli prawie 80 więcej niż w 2017.

W Dublinie lokatorzy odczuli największy wzrost cen – o 9,5% - do prawie €1,6 tys. za przeciętny lokal. Przyczyną drożyzny są chroniczne niedobory mieszkań.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama