Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Dublin Airport wydaje nowe zalecenia dla pasażerów odnośnie czasu przybycia na lotnisko

Dublin Airport wydaje nowe zalecenia dla pasażerów odnośnie czasu przybycia na lotnisko
Czasu oczekiwania na kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku w Dublinie uległ znaczącej poprawie. (Fot. Twitter/Dublin Airport)
Po miesiącach długich kolejek na lotnisku, spowodowanych opóźnieniami przy przechodzeniu przez kontrolę bezpieczeństwa, zarządca lotniska w Dublinie – spółka DAA – zaktualizował rekomendowany czas przybycia na lotnisko dla pasażerów wybierających się w podróż.
Reklama
Reklama

Osoby podróżujące na krótszych dystansach powinny teraz przybyć na lotnisko nie więcej niż dwie godziny przed swoim odlotem, natomiast osobom lecącym w dalekie trasy zaleca się przybycie na lotnisko trzy godziny wcześniej. Pasażerowie nadający bagaż powinni zarezerwować sobie dodatkową godzinę.

Wcześniej pasażerom zalecano przybycie na lotnisko dwie i pół godziny przed lotem na krótkich dystansach lub trzy i pół godziny przed odlotem na długich dystansach oraz dodanie dodatkowej godziny w przypadku odprawy bagażowej.

Powyższa zmiana została wprowadzona w porozumieniu z liniami lotniczymi i następuje po tym, jak DAA odnotował znaczną poprawę czasu oczekiwania na kontrolę bezpieczeństwa.

Problemy związane z kontrolą bezpieczeństwa na lotnisku spowodowały kilkudniowy chaos w okresie ostatnich miesięcy, kiedy tysiące ludzi stało w wielogodzinnych kolejkach, a setki osób spóźniły się na swoje loty.

Aby wspomóc pracowników DAA w wypełnianiu obowiązków związanych z kontrolą bezpieczeństwa, od 6 lipca do tej pory żołnierze jednostek sił obronnych pozostawali w gotowości podczas największego natężenia ruchu na lotnisku. Nie było to jednak konieczne i obecnie są już wycofywani.

Przyczyną problemów, które dotknęły lotnisko na początku tego roku, był wzrost liczby podróży międzynarodowych i niedobór pracowników obsługi.

DAA poinformował, że trwający nabór nowych pracowników kontroli bezpieczeństwa i wdrożenie racjonalnych środków zaradczych doprowadziło do poprawy i skrócenia czasu oczekiwania. Obecnie trwa skoordynowana akcja rekrutacyjna mająca na celu przywrócenie poziomu zatrudnienia personelu kontroli bezpieczeństwa do poziomu z 2019 roku.

Czytaj więcej:

Gigantyczne zatory na europejskich lotniskach

Ryanair ostrzega, że pasażerów czeka podwyżka cen biletów nawet o 40%

Szef Ryanaira: Era lotów za 10 euro dobiegła końca

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.09.2022
  GBP 5.4530 złEUR 4.7591 złUSD 4.8796 złCHF 4.9701 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama