Menu

Drugi w tym tygodniu bokser zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w walce

Drugi w tym tygodniu bokser zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w walce
23-letni Argentyńczyk (po lewej) zmarł wczoraj na skutek otrzymanych w walce ciosów... (Fot. Facebook/Huguito Santillan)
Rywalizujący w wadze superśredniej Hugo Santillan jest drugim profesjonalnym bokserem, który zmarł w tym tygodniu w wyniku obrażeń odniesionych podczas walki. Jako przyczynę śmierci 23-letniego Argentyńczyka podano zatrzymanie krążenia.
Reklama

O czwartkowej śmierci Santillana w szpitalu w Buenos Aires poinformowała organizacja WBC. W sobotę stoczył on pojedynek z Urugwajczykiem Eduardo Abreu, który zakończył się remisem.

Według raportu z walki, z nosa Argentyńczyka krew zaczęła lecieć w czwartej rundzie. Po ogłoszeniu wyniku pięściarz upadł.

Stacja ESPN cytuje lekarza ze szpitala, w którym leczony był Santillan. Zrelacjonował on, że bokser przeszedł operację mózgu w związku z zakrzepem i dwukrotnie doszło u niego do niewydolności krążeniowo-oddechowej.

We wtorek zmarł startujący w wadze junior półśredniej 28-letni Maksim Dadaszew. Doznał obrażeń podczas piątkowej walki z Portorykańczykiem Subrielem Matiasem w Maryland. Po 11 z 12 zaplanowanych rund trener Rosjanina zdecydował o poddaniu walki z powodu zbyt wielu ciosów, jakie przyjął jego podopieczny.

Bokser z ringu zszedł jeszcze o własnych siłach, ale w drodze do szatni wymiotował i halę opuścił już na noszach. W sobotę przeszedł operację mózgu i znajdował się w stanie śpiączki farmakologicznej.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.03.2020
  GBP 5.070 złEUR 4.540 złUSD 4.093 złCHF 4.284 zł

  Sport


  Reklama