Menu

Dron nad lotniskiem Gatwick? Przekierowano samoloty

Dron nad lotniskiem Gatwick? Przekierowano samoloty
Przekierowano m.in. samoloty easyJet lecące z Barcelony i Amsterdamu. (Fot. Getty Images)
Samoloty linii easyJet i British Airways zostały wczoraj przekierowane na lotnisko Stansted w związku z informacją o 'podejrzanym obiekcie', który znalazł się w pobliżu portu lotniczego Gatwick - informuje BBC.
Reklama

Jak donosi BBC, drona miał dostrzec jeden z pilotów linii lotniczych Aer Lingus.

W związku z potencjalnym zagrożeniem, trzy loty - z Barcelony, Amsterdamu i Heraklionu zostały przekierowane na lotnisko Stansted. Samoloty pasażerskie przewoźników easyJet i British Airways ostatecznie wylądowały na Gatwick z ponad 1,5-godzinnym opóźnieniem.

Rzecznik portu poinformował media, że lotnisko bada "niepotwierdzone informacje o obiekcie, który pojawił się poza strefą zamkniętą". 

W grudniu zeszłego roku drony sparaliżowały pracę Gatwick na 33 godziny, zakłócając podróż ok. 140 tys. pasażerów. Według policji, za pilotowaniem dronów stał były pracownik lotniska lub ktoś, kto wciąż tam pracuje.

Na początku stycznia odloty z Heathrow na zachodzie Londynu, największego w Europie i jednego z największych portów lotniczych na świecie, były wstrzymane na ponad godzinę po doniesieniach o pojawieniu się drona nad północnym pasem startowym. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama