Menu

Donald Trump ponownie atakuje burmistrza Londynu. "Khan to katastrofa"

Donald Trump ponownie atakuje burmistrza Londynu. "Khan to katastrofa"
Donald Trump zaatakował dziś na Twitterze burmistrza Londynu Sadiqa Khana, nazywając go 'narodową hańbą'. Do kontrowersyjnych słów doszło po tym, jak w ciągu 24 godzin w pięciu oddzielnych atakach w Londynie życie straciły 3 osoby.
Reklama

Dwóch nastolatków zostało zamordowanych w ciągu kilku minut od siebie w różnych częściach stolicy w piątek, podczas gdy mężczyzna został zabity nożem wczoraj po południu. Media już okrzyknęły kończący się weekend "krwawym".

Donald Trump udostępnił post o doniesieniach z Londynu, napisany przez dziennikarkę Katie Hopkins, dodając kilka słów od siebie.  Prezydent USA ocenił m.in., że "Londyn potrzebuje nowego burmistrza od zaraz". "Khan to katastrofa - będzie tylko gorzej" - dodał.

Burmistrz Londynu często jest atakowany za swoje pochodzenie. (Fot. Getty Images)

W oryginalnym tweecie Katie Hopkins nazwała stolicę Zjednoczonego Królestwa "Stab-City" oraz "Khan's Londonistan".  Słowa te miały docelowo uderzyć w pochodzenie burmistrza Londynu, którego rodzice urodzili się w Pakistanie.

Do sprawy odniósł się lider Partii Pracy Jeremy Corbyn, który ocenił, że tego rodzaju tweety "rozpowszechniają nienawistną i dzielącą retorykę". "Starają się dzielić w czasie, gdy powinniśmy działać wspólnie" - ocenił Corbyn.

"Absolutnie okropne jest to, że prezydent USA wykorzystuje tragedię, aby atakować burmistrza" - dodał lider laburzystów.

Sam rzecznik Sadiqa Khana skomentował jedynie, że "burmistrz koncentruje się obecnie na pracy ze służbami ratunkowymi i wspieraniu lokalnych społeczności w Londynie".

"Burmistrz nie zamierza marnować swojego czasu, aby odpowiadać na tego rodzaju tweety" - dodał krótko rzecznik. 

W piątkowe popołudnie, 18-letni chłopiec został ugodzony nożem w Wandsworth, kilka minut przed tym, jak inny nastolatek został śmiertelnie postrzelony w Plumstead. Zaledwie kilka godzin później mężczyzna w wieku 30 lat zginął w Tower Hamlets we wschodnim Londynie. Trzech mężczyzn zostało również zaatakowanych nożem w osobnym ataku na Clapham. Met Police przekazało, że w związku z licznymi incydentami aresztowano 14 osób.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama