Menu

Dom za £15 milionów? Oto najdroższe ulice Londynu

Dom za £15 milionów? Oto najdroższe ulice Londynu
Za dom w najdroższych miejscach Londynu trzeba zapłacić średnio od 5 do 15 milionów funtów. (Fot. Getty Images)
Rezydenci Knightsbridge mieszkają przy najdroższej ulicy w brytyjskiej stolicy. Średnia cena nieruchomości wynosi tam 15,6 mln funtów - informuje Homesandproperty.co.uk.
Reklama

Według rejestru gruntów, to ponad 33 razy więcej niż koszt przeciętnej nieruchomości w Londynie - wynika z badania portalu Vyomm.

Kolejna na liście jest niewielka Ashburton Place w Mayfair, która stała się drugą najdroższą ulicą w stolicy w ciągu zaledwie 18 miesięcy od jej otwarcia pod koniec 2017 roku. 21 z 34 apartamentów w luksusowym bloku Clarges sprzedano tam za średnią cenę 12,6 miliona funtów.

Knightsbridge, czyli najdroższa londyńska ulica, znajduje się w pobliżu ekskluzywnego domu towarowego Harrods. (Fot. Getty Images)

W najbardziej zamożnej londyńskiej dzielnicy Kensington and Chelsea znajduje się trzecia najdroższa ulica w mieście - to Campden Hill, gdzie nieruchomość kosztowała średnio 8,5 mln funtów.

Kilka ulic dalej znajduje się Bedford Gardens, która zajmuje czwarte miejsce ze średnią ceną sprzedaży 7,4 miliona funtów. W tej ekskluzywnej enklawie mieszkają m.in.: Robbie Williams, Jimmy Page, David i Victoria Beckham oraz Simon Cowell.

Pozostałą część "bogatej listy" stanowiły: Eaton Square w Belgravii, Burnsall Street przy King's Road w Chelsea, Lansdowne Road w Holland Park oraz Marylebone High Street.

Elgin Crescent w Notting Hill była jedyną "drogą ulicą", na której dom można było kupić za mniej niż 5 milionów funtów.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama