Menu

Dom obok Pałacu Buckingham sprzedany za 95 mln funtów

Dom obok Pałacu Buckingham sprzedany za 95 mln funtów
Właściciel tej posiadłości na liście najbogatszych ludzi na świecie figuruje na 152. miejscu. (Fot. Spink/"The Guardian")
Za 95 mln funtów został sprzedany jednemu z najbogatszych ludzi świata dom obok Pałacu Buckingham. Była to najdrożej nabyta brytyjska nieruchomość od 2011 roku.
Reklama

Ken Griffin, menadżer miliardowego amerykańskiego hedgingu, jest nowym właścicielem eleganckiej posiadłości mającej status zabytku klasy II. Pałacyk jednego z najbogatszych ludzi na świecie (jego majątek jest szacowany na £6,8 mld) mieści się pod numerem 3 Carlton Gardens. Z jego okien rozpościera się widok na Mall i St James’s Park w centrum Londynu.

Zakup 50-letniego biznesmena potwierdziła wczoraj jego rzeczniczka.

Kenneth C. Griffin to amerykański inwestor i filantrop, absolwent Harvardu. (Fot. Getty Images)

“To wspaniale położona historyczna nieruchomość, niezwykle elegancka i otoczona zachwycającymi ogrodami. To była prawdziwa okazja kupna domu w Londynie” - skomentowała, nawiązując do doniesień, że nowy właściciel dostał 30 mln funtów zniżki.

Nieruchomość, usytuowana naprzeciwko oficjalnej rezydencji ministra spraw zagranicznych, jest wyposażona w basen, spa, mieszkania dla personelu oraz prywatne ogrody w stylu formalnym.

Dawniej pałac był wykorzystywany przez brytyjskie służby specjalne MI6 do przesłuchiwania potencjalnych rekrutów.

Posiadłość nie pobiła ceną sprzedaży rekordzisty z 2011 roku - Park Place, domu w pobliżu Henley-on-Thames. Nabył go za £140 mln rosyjski miliarder na wygnaniu Andrey Borodin. Mężczyzna został oskarżony o zdefraudowanie £150 mln z Banku Moskiewskiego.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama