Menu

Do "autobusów Borisa" tylko przednimi drzwiami

Do "autobusów Borisa" tylko przednimi drzwiami
Zmodernizowane Routemastery zaczęły jeździć po Londynie w 2012 r. (Fot. Getty Images)
Pasażerowie nie będą już mogli wchodzić na pokład 'autobusów Borisa' przez środkowe i tylne drzwi. Wszytko po to, aby ukrócić proceder jazdy 'na gapę' - informuje Standard.co.uk.
Reklama

Zmodernizowane Routemastery, wzorowane na klasycznych autobusach z lat 60. i 70. XX wieku, zostały wprowadzone przez byłego burmistrza Londynu w 2012 r. Obecnie po brytyjskiej stolicy jeździ ponad 1 000 takich pojazdów.

W przypadku tego modelu jest jednak pewien problem - pasażerowie, którzy wchodzą na pokład piętrowego autobusu środkowymi lub tylnymi drzwiami, często "zapominają" zapłacić za podróż.

Jazda "na gapę" kosztuje Transport of London aż 3,6 miliona funtów rocznie. (Fot. Getty Images)

Standard.co.uk przypomina, że jazda "na gapę" kosztuje Transport of London (TfL) aż 3,6 miliona funtów rocznie, przy czym na trasach, po których operują Routemastery, liczba osób, które nie płacą za bilet, jest dwukrotnie wyższa niż w przypadku innych środków komunikacji publicznej.

W związku z tym TfL przetestował w autobusach z numerem 8 zakaz wchodzenia przez drzwi inne niż te, które znajdują się przy kierowcy. Dodatkowo, wyłączono czytniki kart Oyster umiejscowione w środku i z tyłu pojazdów. Taki ruch przyniósł zamierzony efekt - liczba pasażerów bez biletu spadła o połowę.

Wczoraj Transport of London potwierdził, że nowe zasady zaczną wkrótce obowiązywać we wszystkich "autobusach Borisa". Osoby niepełnosprawne i rodzice z wózkami nadal będą mogli wchodzić na pokład przez dowolne wejście - podkreśla Standard.co.uk.

Czytaj więcej:

Londyn: Burmistrz kolejny rok z rzędu wstrzymał wzrost cen biletów za transport

Londyn: Kierowcy autobusów są "wyczerpani" i "mają dość"

  Komentarze
  • Pl
   16 stycznia, 20:50

   Londynek o czym ty piszesz pracuje w firmie gdzie mamy te busu już od 1 roku albo i dalej boris busy maja zablokowane drzwi tylne i informacje ze wsiadamy tylko przodem 👏👏👏👏

  • J23
   17 stycznia, 08:44

   Czyli rozumiem że tylne i środkowe są do wychodzenia tylko. W takim wypadku chi ma zrobić matka z wózkiem po wejściu środkowymi drzwiami? Zostawia wózek z dzieckiem samotnie w środku po czym prześcigają się do przodu aby zeskanować bilet czy po prostu nie musi już tego robić? Pytam bo już dawno nie byłem w Londynie a poza Londynem wsiadamy tylko przodem i wychodzimy przodem bo są jedne drzwi. Pozdro

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama