Menu

Do Wielkiej Brytanii nadciąga minifala upałów

Do Wielkiej Brytanii nadciąga minifala upałów
Najlepsza pogoda ma być w Londynie. (Fot. Getty Images)
Wielką Brytanię czeka od jutra trzydniowa fala gorąca. W najbliższych dniach w niektórych częściach kraju temperatura wzrośnie do 28 st. Celsjusza - informuje Met Office.
Reklama

Wszystko wskazuje na to, że do poniedziałku mieszkańcom Wysp będą potrzebne okulary przeciwsłoneczne. To za sprawą dobrej pogody, która będzie napędzana przez ogromny obszar wysokiego ciśnienia rozciągający się od Wysp Azorskich, u wybrzeży Portugalii, do północnej Europy. 

Z najpiękniejszej aury i najwyższych temperatur, sięgających nawet 28 st. Celsjusza, mają cieszyć się mieszkańcy Londynu i południowego wschodu kraju.

W przyszłym tygodniu do UK wróci deszcz i burze. (Fot. Getty Images)

"Spodziewamy się, że taka aura utrzyma się do poniedziałku" - informuje cytowana przez "The Sun" Nicola Maxey z Met Office, dodając, że przelotny deszcz może pojawić się jedynie w środkowej i północnej części kraju.

Jednak meteorolodzy ostrzegają miłośników słońca, aby w pełni wykorzystali minifalę upałów, ponieważ od połowy przyszłego tygodnia do Wielkiej Brytanii powrócą burze i ulewy. "Z najnowszych modeli pogodowych wynika, że niskie ciśnienie może kontrolować pogodę przez resztę miesiąca" - zaznacza Maxey.

W przyszłym tygodniu warunki pogodowe podzielą kraj na dwie części. "Na południu utrzyma się ciepła aura, ale północ będzie znacznie chłodniejsza i niespokojna" - wyjaśnia ekspertka.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 13.08.2020
  GBP 4.865 złEUR 4.401 złUSD 3.718 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama