Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Do UK nadciąga ocieplenie. W tym tygodniu nawet 25 st. C

Do UK nadciąga ocieplenie. W tym tygodniu nawet 25 st. C
Na londyńczyków czeka być może już ostatni wzrost temperatur w tym roku. (Fot. Getty Images)
Brytyjczycy mogą spodziewać się najcieplejszego października od siedmiu lat - nad Wyspy nadciąga ciepły front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą wysokie temperatury i bezchmurne niebo.
Reklama

Najnowsze zapowiedzi synoptyków wywołały prawdziwą sensację wśród wielu mieszkańców Wysp. Prognostycy z Met Office przekazali, że "kraj, a konkretnie jego południowa część, zostanie ocieplona przez ciepłe masy powietrza, które przybędą wraz z frontem niskiego ciśnienia".

Wysokie temperatury mają być odczuwalne już jutro (20 st. C), ale najcieplej będzie w środę - to właśnie na pojutrze zapowiadane jest nawet 25 st. C. Jak zauważają pogodowi eksperci, ostatni raz tak ciepły październik miał miejsce w 2011 roku, kiedy słupki rtęci pokazały 30 st. C. Choć rekord prawdopodobnie nie padnie, temperatura wciąż będzie znacznie wyższa niż zazwyczaj o tej porze roku.

Dziś w całej Anglii i Walii jest szaro i ponuro, a dojeżdżający do pracy musieli borykać się z porannymi przymrozkami. Szanse na opady deszczu są jednak niewielkie.

Nagłe ocieplenie, którego będzie można doświadczyć jutro i pojutrze, nie potrwa jednak zbyt długo - od czwartku pogoda może się popsuć, a na piątek w całym kraju zapowiadane są silne wichury i ulewy. W najlepszej sytuacji znajdzie się Londyn i południe Wielkiej Brytanii, gdzie pomimo deszczu, słupki rtęci mogą wciąż pokazywać ok. 20 st. C.

Pod koniec tygodnia można spodziewać się silnych opadów deszczu. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama