Menu

Do Londynu powróci "Dzień bez samochodu"

Do Londynu powróci "Dzień bez samochodu"
W całym mieście będą odbywać się imprezy promujące spacery, jazdę na rowerze i korzystanie z transportu publicznego. (Fot. Getty Images)
Burmistrz Londynu Sadiq Khan ogłosił, że 20 września br. 'zamknie' drogi w centrum brytyjskiej stolicy w ramach dnia wolnego od samochodów.
Reklama

Tego dnia pojazdy nie będą mogły jeździć ulicami wokół London Bridge, Tower Bridge i dużej części City of London. Wszystko po to, aby walczyć z kryzysem zanieczyszczenia powietrza, który każdego roku zabija w brytyjskiej stolicy tysiące ludzi.

W całym mieście będą również odbywać się imprezy promujące spacery, jazdę na rowerze i korzystanie z transportu publicznego. Miasto, we współpracy z mieszkańcami, planuje też zorganizowanie setek atrakcji dla dzieci i miejsc, w których będą mogły spotkać się lokalne społeczności.

Aby impreza miała rozmach, władze Londynu będą współpracować z TfL i Open House London -największym na świecie festiwalem architektury, aby po raz kolejny zapewnić bezpłatny dostęp do ponad 800 atrakcji. Pełny program wydarzenia zostanie przedstawiony latem.

W ubiegłorocznej edycji "Dnia bez samochodu" zamknięto ponad 27 km ulic w centrum Londynu i zorganizowano 385 wydarzeń w 27 dzielnicach brytyjskiej stolicy.

Trujące powietrze w Wielkiej Brytanii przyczynia się do 40 tys. przedwczesnych zgonów rocznie. W samym Londynie ten wskaźnik wynosi ok. 9 tys.

Czytaj więcej:

Londyn: Pierwsza ulica z zakazem wjazdu dla samochodów z silnikiem spalinowym

UK chce szybciej zakazać sprzedaży aut z silnikiem spalinowym

Brytyjscy naukowcy: Smog sprzyja depresji i samobójstwom

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   28 lutego, 22:22

   Transport publiczny śmiech jaka cena i jakie warunki

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Reklama