Menu

Deszczowy koniec tygodnia w UK. Słupki rtęci jednak zaskoczą

Deszczowy koniec tygodnia w UK. Słupki rtęci jednak zaskoczą
Dalsza część tygodnia w brytyjskiej stolicy zapowiada się deszczowo. (Fot. Getty Images)
Brytyjscy meteorolodzy zapowiadają silne opady deszczu, które mają dotrzeć do Wielkiej Brytanii już od czwartku. Zanim jednak to nastąpi, na Wyspach może pojawić się 'mini-fala upałów' - w całym kraju słupki rtęci pokażą wysokie temperatury.
Reklama

Dziś mieszkańców Londynu powitał pochmurny poniedziałek z temperaturami w okolicach 22 st. C. Zdaniem synoptyków, już jutro londyńczyków czeka jednak nagła zmiana pogody - ma być bardzo gorąco, a temperatury mogą osiągnąć nawet 28 st. C.

"Będzie gorąco, sucho i słonecznie, choć w niektórych miejscach mogą wystąpić przejściowe opady deszczu" - ocenili eksperci z Met Office.

Jutro w Londynie może być bardzo gorąco. (Fot. Getty Images)

Słoneczna pogoda nie będzie jednak trwała przez cały tydzień, ponieważ już pojutrze nad Londynem mają pojawić się burzowe i deszczowe chmury. Pochmurno ma być aż do piątku, choć - jak zauważają prognostycy - temperatury wciąż będą wysokie. W czwartek ma być 26 st. C, a w piątek 24 st. C.

Met Office poinformował także, że od środy do piątku będzie wietrznie, przez co rzeczywista temperatura (odczuwalna) może być odrobinę niższa.

Synoptycy oceniają, że również weekend zapowiada się "ciepło, ale deszczowo", ale prognozy na sobotę i niedzielę zostaną opublikowane w dalszej części tygodnia.

Mieszkańcy Szkocji z kolei mogą cieszyć się dobrą pogodą tylko do jutra. Od środy spodziewane jest znaczne ochłodzenie oraz opady deszczu, które mogą potrwać przez cały tydzień.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.11.2019
  GBP 5.008 złEUR 4.292 złUSD 3.879 złCHF 3.913 zł

  Sport


  Reklama