Menu

Deszczowo i wietrznie na Wyspach. Do wyborów pogoda bez zmian

Deszczowo i wietrznie na Wyspach. Do wyborów pogoda bez zmian
Pogoda nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz. (Fot. Getty Images)
W Wielkiej Brytanii na dobre zagościła niestabilna pogoda, a w większości regionów dominują opady deszczu i silne wichury. Zdaniem meteorologów, w wielu miejscach w kraju można spodziewać się w najbliższych dniach utrudnień w komunikacji.
Reklama

Ulewne deszcze dają się we znaki zwłaszcza mieszkańcom Szkocji, Anglii oraz wschodniej części Irlandii Północnej. Według aktualnych prognoz, potrwają one nawet czwartku, czyli dnia wyborów do Izby Gmin. 

"W czwartek będzie bardzo mokro, głównie w południowej części Anglii" - informują meteorolodzy z Met Office.

Na południu kraju temperatura jest wyższa niż na północy, ale w miarę upływu tygodnia stopniowo będzie spadać. W czwartek słupki rtęci pokażą 8-9 st. C w Londynie i 4-5 st. C. w Edynburgu.

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem w Szkocji o prędkości 80 km/h. Dziś nad ranem doszło do kilku wypadków z udziałem przewróconych przez podmuchy wiatru ciężarówek. W północnych regionach obowiązują żółte ostrzeżenia przed wiatrem i ulewami.

Z powodu złych warunków atmosferycznych zamknięto dziś również targ Edinburgh Chirstmas Market, a także zamek Edinburgh Castle.

"Spodziewamy się w najbliższych dniach bardzo niespokojnego okresu. Na wyżej położonych regionach w Szkocji i w północnej Anglii możemy oczekiwać opadów śniegu" - możemy przeczytać w prognozie rządowej agencji Met Office.

W wielu regionach Wysp dochodzi do wypadków w związku z trudnymi warunkami na drogach. (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

Sztorm Brendan o prędkości ponad 160 km/h nadciąga nad Wielką Brytanię

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.01.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.279 złUSD 3.884 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama