Menu

"DGP": Rośnie popyt na mocny alkohol w Polsce

"DGP": Rośnie popyt na mocny alkohol w Polsce
Polacy kupują coraz więcej mocnych alkoholi. (Fot. Getty Images)
Wraca moda na wódkę. Jej ceny nie rosną, przez co jest coraz łatwiej dostępna. Pomaga też jej sprzedaż w niewielkich butelkach - podaje dziś 'Dziennik Gazeta Prawna'.
Reklama

Według gazety, która powołuje się na dane Nielsen Polska, bieżący rok jest drugim z rzędu, w którym sprzedaż napojów spirytusowych rośnie.

"Z tą różnicą, że dużo szybciej niż przed rokiem. Dynamika osiągnięta do końca czerwca już kilkukrotnie przekracza tę z pierwszego półrocza 2018 r., ale też z całego ubiegłego roku. Polacy wypili ponad 143 mln litrów mocnego alkoholu, o 6,7 proc. więcej niż przed rokiem. Wydali na niego 7,3 mld zł, czyli 8,89 proc. więcej niż w tym samym czasie 2018 r." - wskazuje dziennik.

Jak podaje "DGP", powrót do mocnych alkoholi zaczynają odczuwać policja i pracodawcy. "Rośnie liczba kierowców mających ponad pół promila alkoholu we krwi. Do końca lipca funkcjonariusze zatrzymali ich przeszło 63 tys., o ponad 3 tys. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Pracodawcy z kolei zaostrzają kontrole trzeźwości" - wskazuje gazeta.

Właściciele tzw. sklepów monopolowych mają powody do zadowolenia. (Fot. Getty Images)

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   4 września 2019, 14:33

   Czy to powód do dumy !? Myślę że nie upadła Polskie społeczeństwo i rozpija mlodych

  • Zenek
   4 września 2019, 14:39

   jak tu nie pic

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama