Menu

Czym stresują się mieszkańcy UK? Długi na pierwszym miejscu

Czym stresują się mieszkańcy UK? Długi na pierwszym miejscu
Sprawy finansowe to źródło stresu dla większości mieszkańców UK. (Fot. Getty Images)
Firma The GO2 Brand zleciła przeprowadzenie badania, aby sprawdzić, jakie są aktualnie największe zmartwienia mieszkańców Wielkiej Brytanii. Na pierwszym miejscu znalazły się sprawy finansowe - pieniądze i praca to powód stresu dla aż 85 proc. Brytyjczyków.
Reklama

Badanie wykazało, że 35 proc. mieszkańców Zjednoczonego Królestwa "nie może wydostać się ze spirali długów" i jest to ich główne zmartwienie. Co trzeci badany stwierdził również, że odczuwa stres w związku z faktem, iż "nie posiada żadnych oszczędności na czarną godzinę".

Poza sprawami finansowymi, kolejnymi największymi źródłami stresu dla Brytyjczyków są sprawy miłosne (41 proc.), Brexit (30 proc.) i problemy zdrowotne (28 proc.).

Jak zwrócono uwagę, nie każda grupa wiekowa odczuwa stres tak samo. Co więcej, dla każdego pokolenia źródłem stresu sa zupełnie inne problemy. I tak za najbardziej zestresowane uznano osoby z pokolenia millenium oraz pokolenia Z - problemy z zachowaniem spokoju umysłu w ciągu dnia ma aż połowa ludzi z obu grup.

Wiele osób szuka ukojenia w piciu napojów wyskokowych. (Fot. Getty Images)

Dla ludzi urodzonych po 1990 roku, największym zmartwieniem jest Brexit i to, jak wpłynie on na rynek mieszkaniowy. Dla osób urodzonych w trakcie wyżu demograficznego (ang. baby boomers) Brexit nie jest już tak stresujący, ponieważ większość z nich posiada własne cztery kąty.

Autorzy badania postanowili również sprawdzić jak Brytyjczycy radzą sobie ze stresem. Najpopularniejszą metodą, zwłaszcza dla osób ze starszych pokoleń, jest sięganie po alkohol (41 proc.). Dla młodszych pokoleń skutecznymi metodami są "zajmowanie się czymś innym", "medytacja" oraz "chodzenie na siłownię".

Czytaj więcej:

Wypłata raz w miesiącu? Dla londyńczyków to źródło problemów

Gigantyczne długi i bezdomność. Imigranci z UE z utrudnionym dostępem do benefitów

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 19.01.2021
  GBP 5.090 złEUR 4.534 złUSD 3.742 złCHF 4.213 zł

  Sport


  Sport

  Reklama