Menu

Coraz więcej osób w UK zależnych od banków żywności

Coraz więcej osób w UK zależnych od banków żywności
Banki żywności alarmują o rosnącej liczbie potrzebujących pomocy. (Fot. Getty Images)
W Wielkiej Brytanii lawinowo rośnie liczba osób, które korzystają z banków żywności. Według oficjalnych danych, przez ostatnie 6 miesięcy wydano 823 tys. paczek żywnościowych - informuje organizacja charytatywna Trussell Trust.
Reklama

Przedstawiciele Trussell Trust przekazali, że "problemy z uzyskaniem pomocy społecznej doprowadziły do znacznego wzrostu zapotrzebowania na banki żywności". Zdaniem aktywistów, liczba wydanych paczek żywnościowych "wzrosła po raz pierwszy od 5 lat".

Statystyki organizacji wykazały, że od kwietnia do września br. wydano w sumie 823 145 racji. Jak zauważono, ponad 300 tys. z nich trafiło do dzieci.

Liczby te są o 23 proc. wyższe niż jeszcze rok temu i najwyższe, od kiedy Trussell Trust prowadzi statystyki wszystkich banków żywności w Wielkiej Brytanii.

Najczęściej z banków żywności korzystają mieszkańcy brytyjskiej stolicy. (Fot. Getty Images)

Trzy główne powody wymieniane przez osoby potrzebujące żywności to: niewystarczający dochód z zasiłku (36%), opóźnienia w wypłacie świadczeń socjalnych (18%) i zmiany w otrzymywaniu zasiłku (16%).

Trussell Trust wezwał polityków wszystkich partii do zobowiązania się do rządowej ochrony ludzi przed głodem. Organizacja domaga się także zakończenia pięciotygodniowego oczekiwania na wypłaty benefitów, zwiększenia świadczeń socjalnych i inwestycji w pomoc dla osób w kryzysowej sytuacji.

Czytaj więcej:

Jedna trzecia dzieci na Wyspach żyje w biedzie

1 na 4 mieszkańców Londynu "ledwo wiąże koniec z końcem"

  Komentarze
  • Food
   13 listopada 2019, 20:59

   Wyczuwam znowu ścieme, a większość tych paczek wiadomo, że trafia do nierobów na zasiłkach, a nie małego dochodu.Chcieli multi kulti to niech ich teraz utrzymują.

  • @Wieslawa Trznadel
   13 listopada 2019, 23:51

   Jest mnóstwo osób, które ciężko pracują za marne pieniądze i praktycznie na nic im nie wystarcza po opłaceniu czynszu, dojazdów do pracy itd.itp. ...

  • Anna-londyn
   14 listopada 2019, 12:14

   no tak a polacy jako jedyna nacja w tym kraju glosi ze mieszka w raju nawet Rumunii już powoli wyjeżdżają bo mają dość wszyscy się przenosza do Belgii albo Holandii ułomność umysłowa do potęgi nic na to nie pomoże

  • Mimik
   14 listopada 2019, 20:10

   Bieda - może. Ale sama widziałam jak pani przyjechała nowym Renault Cactus po paczkę żywnościową. I takim ludziom daje się darmowe jedzenie??

  • Polak UK
   15 listopada 2019, 12:30

   Przyjechałem tu i pracowałem za minimalną. W 3 lata zrobiłem papiery i zarabiam minimalną razy 3. Trzeba być beztalenciem lub głupkiem, żeby w UK dziadować.

  • On
   15 listopada 2019, 12:34

   Ta bieda a w kieszeni najnowszy iPhone za ponad tysiąc funtów
   Ci co piszą te artykuły to chyba z jakiejś innej planety są a w Anglii nigdy nie byli tu ludzie jak są kumaci to na zasiłkach żyją lepiej niż ludzie pracujący od poniedziałku do piątku

  • Do Polak UK
   15 listopada 2019, 16:40

   A jaka branza?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama