Menu

Ciara zabiła drugą osobę w UK. Na horyzoncie sztorm Dennis

Ciara zabiła drugą osobę w UK. Na horyzoncie sztorm Dennis
Do Wielkiej Brytanii zbliża się kolejny sztorm. (Fot. Getty Images)
Druga osoba zginęła wczoraj w Wielkiej Brytanii wskutek silnych wiatrów, które wciąż trwają po przejściu w niedzielę sztormu Ciara - poinformowała policja. Tymczasem meteorolodzy ostrzegają, że w najbliższą sobotę nad kraj dotrze następny sztorm, Dennis.
Reklama

Ofiarą śmiertelną jest mężczyzna w wieku sześćdziesięciu kilku lat z Liverpoolu, na którego rano podczas spaceru z psem spadła zerwana przez wiatr gałąź drzewa.

W niedzielę w hrabstwie Hampshire na południu Anglii zginął inny mężczyzna, gdy powalone przez wiatr drzewo uderzyło w samochód, którym jechał. W niedzielę nastąpił główny atak sztormu, a wiatr osiągał prędkość do 145 km na godzinę.

Na sporych obszarach Wielkiej Brytanii trwa nadal usuwanie skutków niedzielnego sztormu, który spowodował liczne podtopienia - zwłaszcza w północnej Anglii, przerwy w dostawach prądu, a także poważne zakłócenia w ruchu drogowym, kolejowym i lotniczym.

Instytut meteorologiczny Met Office tymczasem ostrzega, że do Wielkiej Brytanii zbliża się kolejny sztorm. Dennis nie będzie tak silny jak Ciara, bo wiatry nie powinny przekraczać 100 km na godzinę, tym niemniej - jak się oczekuje - spowoduje kolejne zakłócenia w transporcie, problemy z dostawami prądu oraz potężne fale na terenach przybrzeżnych, zaś opady deszczu zwiększą ryzyko powodzi na już teraz podmokłych terenach.

W związku ze sztormem Dennis Met Office wydał ostrzeżenie pierwszego, najniższego stopnia przed wiatrem, które obowiązywać będzie na prawie całym terytorium Anglii i Walii od soboty w południe do północy.

Czytaj więcej:

Sztorm Ciara już w Wielkiej Brytanii. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Sztorm Ciara wyrządza poważne szkody

Rekordowy lot z Nowego Jorku do Londynu. Pomogła Ciara

Storm Ciara uderzył w kraje położone na północy Europy

Co najmniej jedna ofiara śmiertelna wichury Ciara w UK

Birmingham: Wiatr rzucał lądującym samolotem Wizz Air

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama