Menu

Ciało 20-letniej Polki znaleziono w Irlandii Płn., 23-letni Polak zatrzymany

Ciało 20-letniej Polki znaleziono w Irlandii Płn., 23-letni Polak zatrzymany
Newry to niewielkie, liczące ok. 27 tys. mieszkańców miasto, leżące na południe od Belfastu, tuż przy granicy z Irlandią. (Fot. Getty Images)
Ciało 20-letniej Polki znaleziono w mieszkaniu w mieście Newry w Irlandii Północnej, a w związku ze sprawą policja zatrzymała 23-letniego obywatela Polski - potwierdził konsul generalny RP w Belfaście Paweł Majewski.
Reklama

O sprawie napisał dzisiaj dziennik "Belfast Telegraph". Gazeta podała, że ciało Polki znalezione zostało w niedzielę rano, zaś jeszcze tego samego dnia w pobliżu domu policja zatrzymała próbującego uciekać 23-latka. Północnoirlandzka policja PSNI poinformowała, że obecnie nie poszukuje nikogo więcej w związku z tą sprawą. Personaliów ani ofiary, ani zatrzymanego mężczyzny, nie ujawniono.

Jak wyjaśnił konsul Majewski, ofiara i zatrzymany mężczyzna byli parą i mieszkali ze sobą, zaś według nieoficjalnych informacji od osób, które ich znały, byli parą od stosunkowo niedawna. 23-letni mężczyzna został na razie zatrzymany na 24 godziny z możliwością przedłużenia tego okresu. Konsul potwierdził, że policja skłania się ku wersji prowadzenia śledztwa w kierunku zabójstwa, jednakże obecnie trwają jeszcze czynności śledcze i zatrzymanemu obywatelowi Polski formalne zarzuty nie zostały postawione.

"Belfast Telegraph" cytuje lokalnego radnego Gavina Malone'a, według którego para od czasu wprowadzenia się do tego mieszkania raczej nie utrzymywała kontaktów z sąsiadami i nikt z okolicy ich bliżej nie znał.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Reklama