Menu

"Chcemy reagować na koronawirusa szybciej i sprawniej niż kraje zachodnie"

"Chcemy reagować na koronawirusa szybciej i sprawniej niż kraje zachodnie"
Morawiecki podkreślił, że do tej pory Polacy wykazali się dużą odpowiedzialnością i nie ulegli panice. (Fot. Getty Images)
Chcemy reagować na koronawirusa szybciej i sprawniej niż kraje zachodnie, dlatego analizujemy płynące stamtąd informacje i wprowadzamy adekwatne rozwiązania - oświadczył dzisiaj premier Mateusz Morawiecki.
Reklama

Szef rządu zapowiedział, że na głównych przejściach granicznych, a także w pociągach i portach wdrażane są kontrole sanitarne.

Premier przyznał też, że unijna współpraca w związku z epidemią koronawirusa była tematem jego rozmów m.in. z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem, Andrejem Plenkoviciem - premierem Chorwacji, która pełni obecnie prezydencję w UE, kanclerz Niemiec Angelą Merkel, czy premierem Czech Andrejem Babiszem.

"Zapobiegać, a nie reagować po fakcie - to podejście, o którym dziś rano rozmawiałem m.in. z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i premierami krajów UE, jest jedną z naczelnych zasad naszej polityki reagowania na rozprzestrzenianie się koronawirusa" - oświadczył Morawiecki.

Dotychczas w Polsce potwierdzono 16 przypadków koronawirusa. (Fot. Getty Images)

Odnosząc się do kwestii wprowadzenia kordonów i kontroli sanitarnych na granicach, w pociągach i portach zapewnił, że "staramy się, by były one jak najmniej uciążliwe dla pasażerów i całej gospodarki".

"Proszę wszystkie osoby, które podejrzewają, że mogą być nosicielami koronawirusa lub mogły mieć kontakt z zarażonymi o przestrzeganie zasad kwarantanny i kontakt z odpowiednimi służbami" - zaapelował we wpisie szef rządu.

"Chcemy reagować na koronawirusa szybciej i sprawniej niż kraje zachodnie, dlatego analizujemy płynące stamtąd informacje i wprowadzamy adekwatne rozwiązania. Do tego potrzebujemy również współpracy i odpowiedniej postawy społecznej" - podkreślił Morawiecki. Jak dodał, do tej pory Polacy wykazali się dużą odpowiedzialnością i nie ulegli panice.

Dotychczas w Polsce potwierdzono 16 przypadków koronawirusa, z czego pięć w poniedziałek.

Czytaj więcej:

WHO: Koronawirus nie zniknie latem jak grypa

Kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w Holandii. Ponad 200 przypadków zakażeń w Szwecji

Doradca rządu Chin: "Epidemia na świecie potrwa co najmniej do czerwca"

Wirusolog: Trzeba zamknąć wszystkie lokale gastronomiczne we Włoszech

  Komentarze
  • ADAM
   9 marca, 16:28

   Moze Ktos mi powie jak sie ma kupowanie zapasow papieru toaletowego do koronowirusa.
   Bo bylem w Azdzie i wykupili .Moze ja jakis nie doinformowany jestem.Zaden Anglik w pracy nie chcial mi zdradzic tej tajemnicy.

  • Sowa
   9 marca, 17:25

   Adam do Polski chłopie wpadaj..." jest Ci tego dostatek" i to różnej maści i ceny ;-)))Pozdrawiam serdecznie Polaków już z Polski od paru miesięcy.

  • Uhuru
   9 marca, 17:51

   Goń sie pisowcu Morawiecki krzywousta mendo.

  • Glupia
   9 marca, 20:04

   towary wykupuje sie wczesniej zeby po zarazeniu wiekszosci osob nie przeszlo na ciebie i twoja rodzine,chodzac do sklepu na zakupy dotykasz tego co nieswiadomy coronus przed chwila kichnal na ta rolke papieru,lub czegos innego,co przejdzie na sprzedace itd.Stad te szlenstwa zeby wykupic ile sie czego da i przetrwac w domu nie chadzac na zakupy,silownie,itp.

  • Boss
   9 marca, 21:00

   W azda wymieciona srajtaśma stop. W tesko tez choojnia stop

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama