Menu

Charlize Theron: Przemoc domowa to doświadczenie wielu ludzi

Charlize Theron: Przemoc domowa to doświadczenie wielu ludzi
Charlize Theron przeżyłą w 1991 roku prawdziwą tragedię, do której doprowadziła przemoc domowa. (Fot. Getty Images)
Laureatka Oscara i jedna z najbardziej uznanych aktorek w Hollywood, w najnowszym wywiadzie ujawnia szczegóły dotyczące morderstwa jej ojca. 'Nie czuję wstydu' - przekonuje Charlize Theron.
Reklama

Charlize Theron uznawana jest za jedną z najbardziej utalentowanych hollywoodzkich aktorek. Pochodząca z RPA gwiazda w udzielonym właśnie portalowi NPR wywiadzie wróciła do tragicznych wydarzeń ze swojej przeszłości. Miała 15 lat, gdy jej ojciec został zamordowany przez jej matkę.

"Mój ojciec był tak pijany, że z trudem chodził, a jednak wszedł do domu z bronią. Siedziałyśmy z mamą w sypialni, z całej siły opierając się o drzwi, które próbował otworzyć. Wtedy cofnął się i trzykrotnie strzelił w naszą stronę. To cud, że żadna z kul nas nie trafiła" – wyznaje Theron. Wtedy matka Charlize, Gerda, sięgnęła po broń i zastrzeliła męża na jej oczach. Jako że działała w obronie własnej, nie postawiono jej zarzutów.

Ten moment, jak przyznaje aktorka, wywarł ogromny wpływ na całe jej życie. "Przemoc w rodzinie, przemoc, która ma miejsce w domu, jest nie tylko moim doświadczeniem, ale wielu innych ludzi. Nie wstydzę się o tym opowiadać, ponieważ uważam, że im więcej mówimy o tych sprawach, w tym większym stopniu zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w tym sami" – dodała.

44-letnia aktorka jest matką dwóch adoptowanych córek i nigdy nie wyszła za mąż. (Fot. Getty Images)

Gwiazda opisała swojego ojca jako "głęboko chorego człowieka", wyznała też, że był alkoholikiem. "Znałam go tylko z tej strony. Zatruł naszą rodzinę. To była beznadziejna sytuacja. Codzienna nieprzewidywalność życia z uzależnionym człowiekiem odciska piętno, z którym musisz żyć. To znacznie większy ciężar, niż wydarzenie z tej jednej potwornej nocy" – przekonuje.

Charlize Theron wielokrotnie podkreślała, że jest bardzo związana ze swoją mamą. W październiku 2018 roku, występując na scenie podczas imprezy "Elle Women in Hollywood", złożyła jej hołd, mówiąc, że jest silną kobietą, którą darzy ogromnym szacunkiem. "Nikt z nas nie rodzi się z umiejętnością radzenia sobie z przeciwnościami losu. Mam to szczęście, że mam tak wspaniałą mamę, która zawsze mnie wspierała i sprawiła, że stałam się odważna. Nie wiem, kim byłabym bez niej" – stwierdziła.

Czytaj więcej:

UNICEF: Co dziesiąte dziecko w Polsce jest nieszczęśliwe

"DGP": Rekordowa skala przemocy w polskich rodzinach

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama