Menu

Były szef SNP: Nicola Sturgeon kłamie w sprawie referendum

Były szef SNP: Nicola Sturgeon kłamie w sprawie referendum
Nicola Sturgeon wprowadza opinię publiczną w błąd? (Fot. Getty Images)
Nicola Sturgeon została oskarżona o 'udawanie, że chce przeprowadzić referendum'. Były szef SNP - Jim Sillars - uważa, że premier Szkocji 'jawnie kłamie', wiedząc, że nie ma szans na przeprowadzenie kolejnego plebiscytu ws. niepodległości.
Reklama

Jim Sillars wskazał, że wielu członków Scottish National Party (SNP) jest wprowadzanych w błąd, przez co "wewnątrz partii doszło do silnego podziału".

"Część wierzy, że w tym roku odbędzie się referendum niepodległościowe, ale rośnie również liczba osób, które nie sądzą, aby do tego doszło" - przekazał.

Czy Szkocja powinna zostać niepodległym państwem? (Fot. Getty Images)

Były szef SNP uważa, że partia powinna skupić się teraz na przekonywaniu społeczeństwa do korzyści płynących z uzyskania niepodległości "zamiast organizować cotygodniowe marsze". Jak oceniają media, Sillars prawdopodobnie odwołał się tu do marszów "All Under One Banner", które co tydzień przyciągają tysiące osób.

Nicola Sturgeon zapewnia, że pomimo odmowy ze strony Borisa Johnsona, zamierza doprowadzić do przeprowadzenia referendum w sprawie niepodległości Szkocji. Bez zgody rządu w Londynie byłoby to nielegalne, a tym samym Szkocja nie mogłaby zostać uznana za samodzielne państwo przez społeczność międzynarodową. Przekreśliłoby to drogę Szkocji m.in. do dołączenia do Unii Europejskiej.

Czytaj więcej:

Rząd Szkocji przedstawił argumenty za referendum niepodległościowym

Kilkadziesiąt tysięcy osób w marszu na rzecz niepodległości Szkocji

Największe wyzwanie dla Borisa Johnsona: Nicola Sturgeon

Johnson odrzucił wniosek o zgodę na nowe referendum w Szkocji

  Komentarze
  • Lulubej
   29 stycznia, 20:12

   To pzreciez od dawna wiadomo ze Szkoci to sobie moga tylko duzym palcem w bucie pokiwac , pograc na dudach poopowaidac jacy to sa unikatowi i na tym sie skonczy , zadnej niepodleglosci nie bedzie . Bylo ireferendum to wtedy byl czas na ryzyko . An independence ton ie prezent ba swieta o to trzeba sie bic . Predzej Northen Irleand sie zjednoczy z Irlandia niz Szkoci poczuja wolnosc , taka prawda reszta to mzonki

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama