Menu

Były piłkarz reprezentacji Polski zatrzymany. Kobieta oskarża go o gwałt

Były piłkarz reprezentacji Polski zatrzymany. Kobieta oskarża go o gwałt
Prokuratura w Sopocie poinformowała, że mężczyznę zatrzymano w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. (Fot. Getty Images)
Prokuratura postawiła wczoraj znanemu byłemu piłkarzowi Jarosławowi B. dwa zarzuty udzielenia innej osobie środka psychoaktywnego. Sportowiec wyjdzie na wolność po wpłaceniu 20 tys. zł kaucji. Prokuratura orzekła wobec niego dozór policji i zakaz kontaktu ze świadkami.
Reklama

Jarosław B. został zatrzymany we wtorek. Prokuratura w Sopocie poinformowała, że mężczyznę zatrzymano w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. We wtorek i wczoraj policja oraz prokuratura prowadziły "czynności z udziałem" mężczyzny; organa ścigania odmówiły bliższych informacji.

Wczoraj późnym wieczorem Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformował, że zajmująca się sprawą sopocka prokuratura postawiła Jarosławowi B.  zarzuty "udzielenia innej osobie środka psychoaktywnego". Taki czyn zagrożony est karą do 3 lat więzienia.

Duszyński dodał też, że – decyzją prokuratury - sportowiec może wyjść na wolność o wpłaceniu 20 tys. zł kaucji. Prokuratura orzekła wobec niego dozór policji i zakaz kontaktu ze świadkami.

Adwokat Mateusz Dończyk, pełnomocnik kobiety oskarżającej zatrzymanego, wyjaśnił, że jego klientka twierdzi, iż została zgwałcona przez Jarosława B. Do zdarzenia miało dojść w nocy z ub. piątku na sobotę w jednym z hoteli na terenie Sopotu.

„Klientka podejrzewa, że została też odurzona narkotykami" – oświadczył Dończyk dodając, że z relacji kobiety wynika, iż "straciła świadomość".

Adwokat poinformował też, że w sobotę nad ranem kobieta miała wrócić do domu  zamówioną najprawdopodobniej przez obsługę hotelu taksówką. Gdy doszła do siebie zgłosiła się do lekarza, który dokonał obdukcji, a następnie na policję. Dończyk dodał, że w poniedziałek kobieta została przesłuchana przez sąd w obecności prokuratora oraz biegłego psychologa. Wyjaśnił że jego klientka jest w bardzo złym stanie psychicznym.

Pełnomocnik sportowca mec. Olga Jędraszko powiedziała z kolei, że "Jarosław B. sam stawił się na komisariacie policji w Sopocie, gdy dowiedział się o kierowanych przeciwko niemu zarzutach". "Oskarżenia kierowane przeciwko niemu nie są oparte na prawdzie" – stwierdziła Jędraszko.
Zaapelowała też do mediów, by „z uwagi na dobro dzieci i rodziny" jej klienta "powstrzymać się od formułowania pochopnych wniosków i jednoznacznych ocen".

Jarosław B. grał m.in. w Lechii Gdańsk, Amice Wronki oraz Widzewie Łódź, a od 2014 roku jest jednym ze szkoleniowców w gdańskiej Lechii. Jego życiową partnerką była aktorka Anna Przybylska, która zmarła w 2014 roku. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama