Menu

Burmistrz Rzymu zaprasza turystów: Miasto jest bezpieczne

Burmistrz Rzymu zaprasza turystów: Miasto jest bezpieczne
Dane na temat przebiegu epidemii są w przypadku Rzymu "pocieszające". (Fot. Getty Images)
Burmistrz Rzymu Virginia Raggi zaprosiła turystów na wakacje. 'Przyjedźcie, miasto jest bezpieczne' - zapewniła. Na gości czekają właściciele hoteli, barów, restauracji, sklepów, taksówkarze i przewodnicy.
Reklama

Ponad dwa miesiące od zamknięcia granic regionów i Włoch oraz przed ich ponownym otwarciem 3 czerwca burmistrz podkreśliła, że Wieczne Miasto czeka na gości "z otwartymi ramionami". Raggi dodała, że dane na temat przebiegu epidemii są w przypadku Rzymu "pocieszające".

Władze miasta podejmują starania, by doprowadzić do ożywienia pogrążonego w kryzysie biznesu, a jednocześnie wystosować jasny sygnał, by wesprzeć sektor turystyczny, przekonując do przyjazdu zarówno Włochów, jak i cudzoziemców. Od 3 czerwca do Włoch będą mogli przyjeżdżać obywatele państw europejskich bez obowiązku poddania się kwarantannie.

Burmistrz, zapytana w wywiadzie radiowym, jak można przezwyciężyć trwający od lutego kryzys w turystyce, odpowiedziała: "Wyjdzie się z niego, prezentując wizerunek bezpiecznego miasta, w którym otwierane są bary i restauracje. Taki obraz musimy przekazać zagranicy". Zauważyła, że "turyści muszą czuć się zachęceni do przyjazdu".

W historycznym centrum stolicy Włoch zamknięta jest część sklepów i lokali gastronomicznych. To te, których klientami są w większości turyści. Nie zostały otwarte, ponieważ jak wyjaśniają w mediach ich właściciele, koszty wznowienia działalności i dostosowania do wymogów sanitarnych przewyższą spodziewane wpływy w mieście, w którym nie ma turystów.

Czytaj więcej:

Włochy: W Rzymie stopniowy powrót do normalnego życia

Włochy: Słona kara za rzymskie wakacje

Włochy: Koniec kwarantanny, czyli kluczowy etap otwarcia kraju

Włochy otwierają 3 czerwca granice z krajami UE i Wielką Brytanią

Włochy i Grecja szykują się na lato. Otworzą granice i lotniska

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama