Menu

Burmistrz Londynu zapowiedział tegoroczne obchody St Patrick's Day

Burmistrz Londynu zapowiedział tegoroczne obchody St Patrick's Day
Słynna parada co roku przyciąga dziesiątki tysięcy londyńczyków. (Fot. Getty Images)
Od 13 do 15 marca w wielu punktach brytyjskiej stolicy zaplanowano szereg wydarzeń związanych z irlandzką kuchnią, kulturą, muzyką, sportem czy sztuką. Celem tegorocznych obchodów Dnia św. Patryka będzie podkreślenie, jak ważną częścią Londynu są Irlandczycy.
Reklama

Kulminacyjnym momentem celebracji ma być parada, która co roku przyciąga dziesiątki tysięcy przebranych mieszkańców Londynu. Marsz rozpocznie się o 12:00 w niedzielę z Hyde Park Corner, a zakończy w pobliżu Whitehall. W paradzie udział wezmą m.in. artyści z USA, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Pojawi się również orkiestra irlandzkich gardzistów, a nad ich głowami unosić się będzie gigantyczny św. Patryk.

Najwięcej ciekawych eventów zaplanowano w okolicy Trafalgar. Na miejscu będzie można spróbować oryginalnych przysmaków z Zielonej Wyspy, posłuchać opowieści Irlandczyków czy spotkać się ze słynnymi aktorami (m.in. Siobhan McSweeney z "Derry Girls").

Przed wybraniem się na paradę, warto najpierw się przebrać. (Fot. Getty Images)

Burmistrz Londynu zachęcił mieszkańców stolicy, aby zabrali ze sobą również dzieci, ponieważ zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Pojawi się m.in. możliwość malowania twarzy na zielono czy wzięcia udziału w specjalnych grach zespołowych.

Oddzielne eventy będą miały miejsce również na terenie Camden Market oraz na wielu stacjach metra. W Londynie rozpocznie się również trzydniowy festiwal Irish Film London.

"Jestem dumny, że co roku nasze obchody St Patrick's Day są coraz huczniejsze i lepsze, a w 2020 będą większe niż kiedykolwiek" - przekazał Sadiq Khan. 

"To świetna szansa, aby celebrować styl, jaki nadała naszemu miastu społeczność irlandzka" - dodał. 

Pełen program obchodów znajduje się na oficjalnej stronie internetowej imprezy.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 31.03.2020
  GBP 5.105 złEUR 4.552 złUSD 4.147 złCHF 4.300 zł

  Sport


  Reklama