Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Burmistrz Londynu z 24-godzinną ochroną. "Dostajemy setki gróźb"

Burmistrz Londynu z 24-godzinną ochroną. "Dostajemy setki gróźb"
Khan przyznał, że poziom nadużyć nasilił się od referendum w sprawie Brexitu w 2016 r. (Fot. Getty Images)
Burmistrz Londynu Sadiq Khan ujawnił, że otrzymał całodobową ochronę policji. Ma to związek z setkami gróźb, kierowanych pod jego adresem w mediach społecznościowych - informuje 'Metro'.
Reklama

Londyński ratusz w ciągu zaledwie trzech miesięcy otrzymał prawie 300 obraźliwych wiadomości e-mail i przez media społecznościowe. W wywiadzie dla "The Times Magazine" Khan przyznał, że poziom nadużyć nasilił się od referendum w sprawie Brexitu w 2016 r.

Zdaniem burmistrza Londynu, wzrost islamofobii, antysemityzmu i homofobii można zaobserwować w całym kraju, ale - jak przyznał - że nie obwinia za to ludzi, którzy głosowali za opuszczeniem UE. Uważa jednak, że to kampania referendalna w UE doprowadziła do gwałtownego wzrostu przestępstw z nienawiści.

Khan: "Zaczyna się od wyzwisk; ale ostatecznie może zakończyć się tak, jak w przypadku Jo Cox". (Fot. Getty Images)

"Ludzie mają niesłuszne wrażenie, że można używać obelg pod adresem Azjatów, osób czarnoskórych lub Żydów" - stwierdził burmistrz brytyjskiej stolicy. "Zaczyna się od wyzwisk; ale ostatecznie może zakończyć się tak, jak w przypadku Jo Cox" - ostrzegł.

Posłanka Partii Pracy Jo Cox została śmiertelnie raniona przez 52-letniego prawicowego ekstremistę i neonazistę Thomasa Maira w Birstall w środkowej Anglii, ledwie na tydzień przed referendum ws. Brexitu. Napastnik postrzelił i pchnął kilkakrotnie Cox nożem, krzycząc "Britain First" ("Wielka Brytania przede wszystkim").

W ostatnich miesiącach coraz więcej posłów zgłasza, że otrzymuje obelżywe wiadomości i groźby karalne. Była deputowana Partii Konserwatywnej Anna Soubry musiała zmienić miejsce zamieszkania po tym, gdy otrzymywała groźby i obelgi za jej opozycję wobec wyjścia kraju z UE.

Z kolei Jess Philips z Partii Pracy przyznała, że w ciągu jednej nocy otrzymała 600 gróźb gwałtu.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   13 maja, 11:03

   Szkoły da że Europejczyków nie wymienił po brexicie to w nich uderzyła największa fala nienawiści a on nawet ich nie wymienił...

  • Kojot
   13 maja, 11:57

   Czy tylko Brytyjczycy są tacy-NIE.To raczej typowe zachowanie dla wszystkich ludzi ,którym udało się wmówić ,że są najwspanialsi na świecie."Narodów wybranych " jest wiele

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama