Menu

Burmistrz Londynu: Prawdopodobnie konieczne będą kolejne ograniczenia

Burmistrz Londynu: Prawdopodobnie konieczne będą kolejne ograniczenia
"Jest coraz bardziej prawdopodobne, że w Londynie wkrótce potrzebne będą dodatkowe środki, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa" - stwierdził Sadiq Khan. (Fot. Facebook/Sadiq Khan)
Jest coraz bardziej prawdopodobne, że w Londynie konieczne będą dodatkowe ograniczenia w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem - ostrzegł burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan. Dodał, że nie chce czekać z ich wprowadzaniem.
Reklama

"Premier powiedział, że w całej Wielkiej Brytanii widzimy teraz początek drugiej fali Covid-19. Londyńczycy powinni również wiedzieć, że jestem bardzo zaniepokojony najnowszymi dowodami przekazanymi dziś przez ekspertów ds. zdrowia publicznego na temat coraz szybszego tempa, z jakim Covid-19 rozprzestrzenia się teraz tutaj w Londynie. Dziś po południu odbyłem nadzwyczajne spotkanie z liderami rady miejskiej Londynu, rządem i (rządowej agencji) Public Health England, aby omówić kolejne kroki" - poinformował wczoraj Khan.

"Jest coraz bardziej prawdopodobne, że w Londynie wkrótce potrzebne będą dodatkowe środki, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Rozważymy niektóre ze środków, które zostały już wprowadzone w innych częściach Wielkiej Brytanii. Stanowczo jestem zdania, że nie powinniśmy czekać z podjęciem działań, aż ten wirus ponownie wymknie się spod kontroli, jak to miało miejsce sześć miesięcy temu" - podkreślił.

Jak wyjaśnił, najlepszą rzeczą zarówno dla zdrowia publicznego, jak i dla gospodarki, jest nałożenie odpowiednio wcześniej mniejszych ograniczeń niż wprowadzenie później pełnej blokady, ale jak podkreślił, konieczne do tego jest zapewnienie w pełni funkcjonującego systemu testów na obecność koronawirusa, z czym od kilkunastu dni jest duży problem w całym kraju.

Khan wezwał londyńczyków, aby w ten weekend byli tak ostrożni, jak to możliwe i ściśle przestrzegali zasad dystansu społecznego i wszystkich wytycznych zalecanych w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się wirusa.

Czytaj więcej:

Media: Rząd UK w przyszłym tygodniu może ogłosić kolejną blokadę kraju

Londyn: W tym roku powitanie Nowego Roku bez pokazu fajerwerków

UK: Aż 4 322 nowe zakażenia koronawirusem, najwięcej od 8 maja

"Do UK nadchodzi druga fala wirusa". Johnson zapowiada nowe restrykcje

  Komentarze
  • Jerzy
   19 września, 17:55

   Zacznijmy od ograniczenia mozliwosci publicznego wypowiadania glupot przez tego pseudo-mayora...niech sam sie odizoluje i da ludziom zyc

  • Najdrzel Faradrz
   19 września, 18:00

   W Szwecji to już wszyscy umarli na COVID? Jakoś nagle ucichło o tym kraju. Wszyscy ich krytykowali a tu taka "niespodzianka". W sumie dla zdroworozsądkowo myślących było do przewidzenia.
   "

  • Edek
   19 września, 21:21

   Chore to. Dzięki Bogu, w Polsce, spokój.

  • Hierarchia
   19 września, 23:47

   Na szczęście wszyscy zostaną rozliczeni za swoje czyny, jeden powód dla którego wirus ma sens

  • Celestyn76
   20 września, 01:02

   Czas wykopac tego lewaka ze stolka bo zniszczy londyn tak jak cuomo zniszczyl nowy jork

  • Ogarnijcie się
   20 września, 01:25

   Uprasza się londynek o niezapodawanie tęczowej tematyki częsciej niż raz w miesiącu. Moje nerwy też mają swoje granice wytrzymałości. Dziękuję

  • Tom
   20 września, 07:18

   Ten lewacki pajac zrobi wszystko co mu beda kazali

  • Zakłamane twarze ludzi
   20 września, 09:55

   rozpylili kolejne świństwa w powietrzu przed tym weekendem ze każą ludziom szczególnie uważać

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama