Menu

Brytyjskie media: Książę Harry odleciał do Kanady

Brytyjskie media: Książę Harry odleciał do Kanady
Harry przyznał, że uzgodnienia pałacu Buckingham nie są rozwiązaniem, jakiego chciał. (Fot. Getty Images)
Książę Harry opuścił wczoraj wieczorem Wielką Brytanię, udając się do Kanady, gdzie dołączy do przebywającej tam od kilku dni żony, księżnej Meghan oraz ich syna Archiego - podały brytyjskie media.
Reklama

W sobotę wieczorem w wydanym przez pałac Buckingham oświadczeniu królowa Elżbieta II poinformowała, że w związku z tym, iż książę Harry i księżna Meghan zamierzają prowadzić bardziej prywatne życie, nie będą już używać tytułów Ich Królewskich Wysokości (HRH) ani otrzymywać żadnych funduszy publicznych, przysługujących w związku z pełnieniem oficjalnych obowiązków.

Postanowienia te, które mają wejść w życie wiosną tego roku, zostały uzgodnione w reakcji na wywołany przez parę na początku stycznia kryzys w rodzinie królewskiej.

Harry - młodszy syn następcy tronu, księcia Karola - oraz jego amerykańska żona niespodziewanie ogłosili na Instagramie, że zamierzają zrezygnować z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej, chcą sami się utrzymywać oraz planują dzielić czas między Wielką Brytanię i Amerykę Północną. Ich głównym zajęciem ma być fundacja charytatywna.

W niedzielę wieczorem Harry przyznał, że uzgodnienia nie są rozwiązaniem, jakiego chciał, ale nie miał innego wyjścia. Wskazał, że to media przyczyniły się do decyzji jego i Meghan. 35-letni Harry i 38-letnia Meghan od pewnego czasu wysyłali sygnały, że niezbyt dobrze odnajdują się w roli członków rodziny królewskiej. W październiku 2019 roku ujawnili, że życie pod nieustanną obserwacją mediów jest dla nich bardzo trudne.

Wczoraj, jeszcze przed wyjazdem, Harry wziął udział wraz z premierem Borisem Johnsonem w szczycie inwestycyjnym Wielka Brytania-Afryka, którego celem było przekonanie, że Wielka Brytania po wyjściu z Unii Europejskiej może być idealnym partnerem gospodarczym dla Afryki i zachęcenie do zwiększenia inwestycji na tym kontynencie.

Czytaj więcej:

Harry i Meghan rezygnują z pełnienia ważnych ról. "Chcemy być niezależni"

Elżbieta II: "Zgadzamy się na okres przejściowy dla Harry'ego i Meghan"

Harry i Meghan nie będą już używać tytułów królewskich

Harry przyznał, że jest zasmucony rezygnacją z obowiązków królewskich

  Komentarze
  • Gabi kiełczewska
   21 stycznia, 16:01

   Życzę im dużo szczęścia i spokojnego życia z dala od natrętnych brytyjskich dziennikarzy (hien) żądnych sensscji.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.04.2020
  GBP 5.144 złEUR 4.534 złUSD 4.172 złCHF 4.288 zł

  Sport


  Reklama