Menu

Brytyjski rząd walczy z fake newsami o koronawirusie

Brytyjski rząd walczy z fake newsami o koronawirusie
W internecie krąży wiele szkodliwych wiadomości i porad na temat koronawirusa. (Fot. Getty Images)
W mediach społecznościowych rośnie liczba fake newsów na temat sposobów walki z koronawirusem - zwracają dziś uwagę brytyjskie media. Aby zapobiec szerzeniu się fałszywych porad, które mogą być niebezpieczne, brytyjski rząd utworzył nową komisję, która będzie z nimi walczyć.
Reklama

Jak informuje m.in. Sky News, w internecie wielokrotnie pojawiały się informacje na temat istniejących szczepionek czy leków na koronawirsa.

Jeden z niedawnych postów na Facebooku sugerował, że chiński naukowiec odkrył, iż koronawirusa zabija roztwór solny. Rzekomy "uczony" miał radzić, aby płukać usta tym roztworem.

Inne informacje wskazywały, że na wirusa pomocna może być cebula. Post wskazywał, że rozmieszczenie jej w różnych punktach domu pomoże w "wyłapywaniu" koronawirsa.

Dezyinformacja ma destrukcyjny wpływ na ludzi, dlatego rząd UK zamierza walczyć z fake newsami. (Fot. Getty Images)

Rządowy zespół ekspertow ma nadzieję, że uda mu się znacząco ograniczyć cyrkulację podobnych wiadomości, które wprowadzają innych w błąd. Jak zwrócono uwagę, ich twórcy nie zawsze podają fałszywe informacje, ale często posługują się szkodliwymi manipulacjami i półprawdami. 

Obecnie nowo powołany zespół szacuje skalę zjawiska fake newsów, a także sprawdza, skąd pochodzą wiadomości.

Czytaj więcej:

Greggs zapłaci pracownikom, którzy będą musieli zostać w domu

Koronawirus: Starbucks zakazuje w UK używania własnych kubków

WHO: Koronawirus nie zniknie latem jak grypa

  Komentarze
  • Riri
   10 marca 2020, 14:53

   A .moze Brytyjski Rzad powinnien sie skupic jak zwalczyc sam wirus a nie faszywe wiadomosci umieszczone w internecie. Tyle ich obchodzi ten wirus co zeszloroczny snieg na wiosne,do czasu domki nie dotknie bezpostednio kogos u wladzy, wtedy sie Spreza zeby cos zrobic w tym celu

  • Osa
   10 marca 2020, 15:13

   Moim zdaniem, coronowirusa już był wczesniej na wyspach tylko zostało to nagłosnione bardziej, a sytułacjia jaka jest zwiozana z paniką miała zamydlic i od wrocic uwage od Brexitu.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.01.2021
  GBP 5.107 złEUR 4.524 złUSD 3.730 złCHF 4.197 zł

  Sport


  Sport

  Reklama