Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjski przemysł winny wśród najszybciej rosnących na świecie

Brytyjski przemysł winny wśród najszybciej rosnących na świecie
Brytyjskie wina stają się coraz popularniejsze. (Fot. Getty Images)
Jeśli szukasz butelki dobrego wina, być może wkrótce nie będziesz musiał szukać jej zbyt daleko - donosi dziś serwis Metro.co.uk. Nowe dane pokazują, że Wielka Brytania stała się obecnie jednym z najszybciej rozwijających się regionów winiarskich na świecie.
Reklama

Rekordowa liczba 3 milionów winorośli została zasadzona w tym roku w hrabstwach takich jak Norfolk, Essex, Northampton czy Suffolk - to niemal dwukrotnie więcej niż jeszcze w poprzednim roku. Eksperci są zgodni, że produkcja wina ma coraz większe znaczenie w brytyjskim sektorze rolnym.

"Nasi producenci win są innowacyjni, kreatywni i zdeterminowani. Cieszę się, że zobaczymy więcej brytyjskich, wyróżniających się win w restauracjach i na półkach na całym świecie" - przekazał David Rutley, minister żywności. 

Wielu rolników w Zjednocznym Królestwie postawiło na uprawę winorośli. (Fot. Getty Images)

"Ta imponująca liczba 3 milionów winorośli stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju naszej branży" - przekazał z kolei Simon Robinson, prezes WineGB.

Jak informuje serwis Metro, w chłodniejszych regionach kraju, takich jak Szkocja czy Walia, produkcja win jest znacznie niższa. Najwięcej winorośli sadzi się tym samym na południu - obecnie istnieją 152 uprawy na południowym wschodzie i 136 na południowym zachodzie.

W związku z niepewnością, jaka towarzyszy polityczno-gospodarczemu klimatowi kraju przez Brexit, warto wiedzieć, jakie lokalne wina są dostępne w Zjednoczonym Królestwie. Metro.co.uk poleca angielskie, różowe wino musujące Camel Valley Brut. Musujący napój z winogron Pinot Noir dostaniemy m.in. w sklepach Waitrose w cenie £29,99.

Inną propozycją dziennikarzy jest m.in. Exquisite Lyme Block English Wine za £9,99 GBP pochodzące z South Devon w Lyme Bay Winery. Trunek ten dostaniemy bez problemu w każdym markecie Aldi. 

Jak informowała w marcu grupa WineGB, rozwój przemysłu winiarskiego ma bardzo pozytywny wpływ na gospodarkę Wysp i stworzy nawet 30 tys. nowych miejsc pracy.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama