Menu

Brytyjski minister zdrowia też ma koronawirusa

Brytyjski minister zdrowia też ma koronawirusa
Objawy ministra zdrowia są łagodne i poddaje się obecnie izolacji. (Fot. Getty Images)
Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock poinformował dzisiaj, że on również ma koronawirusa, choć objawy choroby są łagodne. Polityk przebywa obecnie na samoizolacji w domu. Wcześniej tego dnia premier Boris Johnson poinformował, że ma łagodne objawy Covid-19.
Reklama

"Zgodnie z lekarskimi wytycznymi, zalecono mi wykonanie testu na koronawirusa. Test był pozytywny. Na szczęście moje objawy są łagodne, a ja pracuję w domu i sam się izoluję. Kluczowe jest, by stosować się do rad, aby chronić nasz NHS i ratować życia" - napisał Hancock na Twitterze.

Dołączył do tego nagranie wideo, na którym wyjaśnił m.in., że pozostanie w izolacji do czwartku oraz podziękował personelowi publicznej służby zdrowia - NHS.

Dzisiaj także o łagodnych objawach koronawirusa poinformował premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Zapewnił jednak, że nadal będzie kierował pracami rządu poprzez wideokonferencję.

Hancock po raz ostatni był w Izbie Gmin na początku tygodnia, gdzie uczestniczył w pracach nad projektem specjalnej ustawy o walce z koronawirusem, która w środę wieczorem weszła w życie.

Ani 41-letni Hancock, ani 55-letni Johnson nie należą do grupy podwyższonego ryzyka, tym niemniej drugie zakażenie w składzie rządu w ciągu kilku godzin rodzi w Wielkiej Brytanii pytania o to, z kim mieli oni kontakt i kto jeszcze może mieć koronawirusa.

Wcześniej w tym tygodniu rzecznik rządu poinformował, że gdyby premier Johnson nie mógł sprawować urzędu, jego obowiązki przejmie minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

Czytaj więcej:

Książę Karol ma koronawirusa

Rząd: Książę Karol nie przeskoczył kolejki do testu na koronawirusa

UK: Po raz pierwszy ponad 100 zgonów jednego dnia

Test na obecność przeciwciał koronawirusa nie będzie dostępny w najbliższych dniach

Boris Johnson zakażony koronawirusem

  Komentarze
  • E U
   27 marca, 16:54

   To sie nazywa odporność zbiorową (nie)rządu w Uk

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama