Menu

Brytyjski minister: Nic nie wskazuje na to, aby znoszenie restrykcji miało być opóźnione

Brytyjski minister: Nic nie wskazuje na to, aby znoszenie restrykcji miało być opóźnione
Zniesienie restrykcji, w tym obowiązku utrzymywania dystansu społecznego, zaplanowano na 21 czerwca. (Fot. Getty Images)
Nie ma danych, które sugerowałyby, że zakończenie restrykcji w Anglii w dniu 21 czerwca miałoby być opóźnione - przekazał brytyjski minister biznesu Kwasi Kwarteng. Polityk odmówił jednak zagwarantowania, że tak nie będzie.
Reklama
Reklama

"Nie sądzę, żebyśmy mieli przesunąć datę" - ocenił Kwasi Kwarteng. Dodał jednak, że "zalecenia naukowe mogą się zmienić".

Niektórzy naukowcy już teraz uważają, że termin ponownego otwarcia kraju po pandemii powinien zostać opóźniony do czasu pełnego zaszczepienia większej liczby osób.

Tymczasem większość mieszkańców Bolton - mieście w Greater Manchester, gdzie odnotowuje się najwięcej zakażeń koronawirusem - przyjęła tylko jedną dawkę szczepienia. "Mamy znaczną liczbę 30- i 40-latków, którzy trafiają do szpitala i którzy dopiero niedawno otrzymali możliwość przyjęcia szczepienia" - podkreśliła dr Helen Wall, która nadzoruje program szczepień w Bolton.

Obecnie uważa się, że wariant zidentyfikowany po raz pierwszy w Indiach jest odpowiedzialny za nawet trzy czwarte nowych przypadków Covid-19 w Wielkiej Brytanii.

Przypadki wariantu indyjskiego nadal koncentrują się głównie w miejscach takich jak Bolton, Hounslow w zachodnim Londynie, Bedford czy Blackburn. Poza tymi regionami, liczba zakażeń - według Public Health England - jest niewielka.

Czytaj więcej:

Boris Johnson: Jesteśmy na jednokierunkowej drodze ku wolności

Zaszczepieni mieszkańcy UK wciąż będą musieli poddawać się izolacji po 21 czerwca

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama