Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brytyjski rząd sfinansuje dodatkowe patrole policyjne w szczególnie niebezpiecznych miejscach

Brytyjski rząd sfinansuje dodatkowe patrole policyjne w szczególnie niebezpiecznych miejscach
Zwiększenie liczby policyjnych patroli ma poprawić bezpieczeństwo w Anglii i Walii. (Fot. TOLGA AKMEN/AFP via Getty Images)
Wszystkie jednostki policji w Anglii i Walii otrzymają środki z puli 66 milionów funtów przeznaczonej przez rząd na zwiększenie liczby patroli w miejscach szczególnie dotkniętych zjawiskiem tzw. antyspołecznych zachowań - donoszą lokalne media.
Reklama
Reklama

Dzięki rządowym funduszom każda z 43 jednostek policyjnych będzie mogła zorganizować patrole przez około 20 000 godzin rocznie w tak zwanych "newralgicznych punktach", gdzie dochodzi do dużej liczby aktów przemocy i przypadków zakłócania porządku publicznego.

Każda jednostka otrzyma co najmniej 1 milion funtów, przy czym Metropolitan Police dostanie ponad 8 milionów funtów, a West Midlands co najmniej 3 miliony funtów, podczas gdy Greater Manchester Police, Merseyside i West Yorkshire otrzymają po ponad 2 miliony funtów - podało ministerstwo spraw wewnętrznych.

Przedstawiciele resortu oznajmili, że środki te pomogą "ograniczyć przestępczość i zwiększyć zaufanie społeczne".

Ogólnokrajowe wdrożenie planu poprzedziły udane testy w hrabstwach Essex i Lancashire.

Według urzędników, w ciągu sześciu miesięcy przeprowadzono ponad 80 000 godzin patroli w 10 tamtejszych okręgach, które wzięły udział w programie pilotażowym, skutkującym setkami aresztowań i obniżeniem poziomu zachowań antyspołecznych.

Premier Rishi Sunak podkreślił, że antyspołeczne zachowania "niszczą społeczności i odbierają ludziom prawo do poczucia bezpieczeństwa".

Zapowiedź ta jest kolejnym krokiem poczynionym w ramach rządowego planu działania na rzecz przeciwdziałania zachowaniom aspołecznym, który został uruchomiony w marcu ubiegłego roku i obiecywał "brak tolerancji dla wszelkich form zachowań antyspołecznych".

Czytaj więcej:

Premier Sunak: Spada liczba antyspołecznych zachowań w UK

Brytyjska policja wszczęła pierwsze w historii śledztwo w sprawie "wirtualnego gwałtu"

Brytyjska policja będzie potajemnie skanować przechodniów w poszukiwaniu noży

  Komentarze
  • J23
   16 lutego, 23:21

   Rzad??? Chyba nierzad predzej haha. A skad oni wezma pieniadze? Ano sciagna wiecej ze zwyklych zjadaczy chleba, kazdy platnik council tax ktory i tak co chwile niezdrowo podwyzszaja wywala mnostwo kasy na Policje co miesiac a teraz prosze, znalazla sie grupa filantropow zwanych rzadem i zafunduja nam policjantow ale jaja...

  • Ola
   17 lutego, 02:26

   O wkońcu coś za darmo

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama