Menu

Brytyjska policja aresztowała podejrzanego o terroryzm

Brytyjska policja aresztowała podejrzanego o terroryzm
Policja sprawdza skazanych za terroryzm, którzy są na wolności w ramach warunkowego zwolnienia. (Fot. Getty Images)
Brytyjska policja zatrzymała mężczyznę, który podobnie jak zamachowiec z Londynu, skazany był za terroryzm, ale obecnie znajdował się na wolności w ramach warunkowego zwolnienia - poinformowały wczoraj wieczorem władze.
Reklama

Policja przeszukała mieszkanie mężczyzny w miejscowości Stoke-on-Trent w środkowej Anglii, by sprawdzić, czy przestrzega zasad warunkowego zwolnienia. Jest on teraz podejrzany o "przygotowywanie działalności terrorystycznej".

Policja poinformowała, że nic nie wskazuje na to, by aresztowany mężczyzna był powiązany z zamachowcem z Londynu, Usmanem Khanem. Zapewniała także, że nie było bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

W piątek uzbrojony w nóż Usman Khan zabił w Londynie dwie osoby, a kolejne trzy ranił.

Boris Johnson oświadczył, że osoby skazane za terroryzm nie powinny być przedterminowo zwalniane. (Fot. Getty Images)

Piątkowy atak rozpoczął się w Fishmongers' Hall, gdzie odbywało się seminarium na temat reintegracji przestępców. Usman Khan - skazany w przeszłości za terroryzm, a w grudniu zeszłego roku warunkowo zwolniony - zaatakował jej uczestników nożami kuchennymi i groził zdetonowaniem ładunków wybuchowych (które później okazały się atrapą).

Terrorysta został obezwładniony na London Bridge, m.in. przez Polaka, a następnie zastrzelony przez policjantów.

Premier Boris Johnson oświadczył, że osoby skazane za terroryzm nie powinny być przedterminowo zwalniane. Poinformował, że obecnie w Wielkiej Brytanii 74 skazanych za terroryzm jest na wolności w ramach warunkowego zwolnienia. Wszyscy są obecnie sprawdzani.

Czytaj więcej:

Policja: Sprawca ataku w Londynie był skazany za terroryzm

Atak na London Bridge: Polak jednym z bohaterów, którzy powstrzymali terrorystę

Johnson: Skazani za terroryzm nie powinni być przedterminowo zwalniani

BBC: 74 skazanych w UK za terroryzm "jest już na wolności"

Johnson: Wprowadzimy surowsze kary za poważne przestępstwa

  Komentarze
  • POLAK
   2 grudnia 2019, 09:36

   Nikogo z Policji ani spec słurzb wtym MI6 do zwolczania teroryzmu nie było na tej (konferencji spotkaniu odnośnie integrocii więżniów po wyjściu na wolność ) co jest hańbą dla wymiaru sprawiedliwości w Wielkiej Brytani a po drugie Mordercza Policja dała przykład swojej bezradności mordując wcześniej obezwładnionego i skrępowanego człowieka przec przechodniów oddając do niego śmiertelny strzał w tył głowy co jest tuszowaniem i zamykaniem ust skazanym za terroryzm i wyręczaniem sądów.Policja i wymiar Sprawiedliwości jest Morderczą Patologią co przełorzy się na rozpad zjednoczonego królestwa UK!!

  • To jest smiech na sali po
   2 grudnia 2019, 11:12

   jak sedzia w uk mogl wydac decyzje o zwolnieniu po odsiadce pol wyroku dla terrorysty za dobre sprawowanie czy to jest zart czy moze sedzia byl przekupiony badz Arab
   to jest poprostu niewyobrazalne,sedzia powinien zostac skazany za to ze wypuscil na wolnosc terroryste,ktory teraz zabil dwie niewinne osoby.zaloze sie,ze takich wypuszczen terrorystow bylo pelno,dlatego sa na wolnosci I nadal zabijaja,co z tym krajem sie dzieje,glupota I jeszcze raz glupota,

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.01.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.279 złUSD 3.884 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama