Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brytyjska minister wyklucza pomoc w związku z kryzysem. "Rząd nie jest od rozdawania jedzenia"

Brytyjska minister wyklucza pomoc w związku z kryzysem. "Rząd nie jest od rozdawania jedzenia"
Brytyjskie banki żywności z trudem nadążają za popytem. (Fot. Getty Images)
Rząd wyklucza jakąkolwiek interwencję na rynku, aby pomóc rolnikom lub konsumentom - przekazała minister środowiska Therese Coffey. Jak dodała, 'rolą rządu nie jest rozdawanie darmowego jedzenia czy ingerowanie w prywatny rynek'.

Reklama
Reklama

Ceny żywności na Wyspach wciąż gwałtownie rosną i nic nie wskazuje na to, aby miało to się zmienić. Tylko w ubiegłym miesiącu inflacja żywności wzrosła o 12,4 proc.

Jak uważają organizacje pozarządowe, w największym stopniu wzrost cen odczuwają osoby z najuboższych środowisk, które czują, że znalazły się w sytuacji bez wyjścia.

Minister środowiska Therese Coffey wyklucza jakąkolwiek interwencję na rynku. (Fot. Getty Images)

Z osobnymi problemami zmagają się rolnicy, którzy muszą ponosić ciężar wzrostu kosztów energii, nawozów czy paszy dla zwierząt. Opublikowany w ubiegłym tygodniu raport organizacji Sustain wykazał, iż wielu rolników zarabia na sprzedawanym produkcie mały ułamek tego, co zarabiają supermarkety. Jako przykład podano blok sera cheddar i bochenek chleba - w obu przypadkach do producenta trafia mniej niż pens.

Minister środowiska Therese Coffey, która swój urząd pełni od października, wykluczyła podejmowanie jakichkolwiek działań w powyższych sprawach.

"Nie mam zamiaru krytycznie odnosić się w szczególności do supermarketów. Posiadanie konkurencyjnego środowiska na tym rynku bardzo pomaga konsumentom" - wskazała.

"Nie sądzę, abyśmy rozważali bezpośrednią interwencję na rynku, zwłaszcza w kontekście cen" - dodała.

Ceny w sklepach na Wyspach są rekordowo wysokie. (Fot. Getty Images)

Jednocześnie polityk przyznała, że jest świadoma rosnącego zapotrzebowania na banki żywności w całym kraju. W tym celu - jak podkreśliła - rząd zamierza w najbliższym czasie podnieść świadczenia pomocowe i obniżające wysokość rachunków za energię.

"Rolą rządu nie jest natomiast rozdawanie darmowego jedzenia" - podkreśliła.

Czytaj więcej:

Banki żywności w UK spodziewają się kryzysu zimą

Rolnicy w UK z minimalnymi zyskami. Większość puli zgarniają supermarkety

Ile w tym roku zapłacą mieszkańcy UK za świąteczną kolację?

    Komentarze
    • Sss89
      8 grudnia 2022, 18:36

      Rola państwa też nie jest rozdawanie pieniędzy i uzbrojenia innym państwa

    • Yogi
      8 grudnia 2022, 18:36

      Bieda i grzyb wszędzie. Wracajcie do Polski, już wszyscy moi znajomi wrócili i każdy zadowolony

    • Staś
      8 grudnia 2022, 18:36

      przecież to oni narobili kryzysu

    • Janusz z PGR
      8 grudnia 2022, 18:47

      Pomoc Banki zywnosci ...
      Tak wszedzie na swiecie jest maly procent ludzi ktorzy nie radza sobie sa niedorozwinieci chorzy itp ...
      Ale tutaj z tego w 90% korzystaja menele narkomani pijacy inzynierowie ale tez cwaniaczki...kolegi brat po 13latach bycia w UK zyje na benefitach I zbiera kase zarcie gdzie sie da a zdrowy byk ....
      Ale zobaczycie za kilka lat tak bedzie w PL ..meneliki wychowane na 500+ marysce I 13/14emeryturze babki zalicza ta sama droge

    • Retro
      8 grudnia 2022, 20:59

      Ale patologia jest w tym kraju, gorsze g...o w jak w Afryce, jak to przyjedzie do Polski, to jest zdziwione że w Polsce jedzenie tanie i bary mleczne, gdzie kupisz ciepłą zupę, za pięć złotych, u mnie na osiedlu jest taki bar, Warszawa Mokotów skąd pochodzę, po prostu ręce opadają.

    • Anglik
      8 grudnia 2022, 21:49

      Przeciez w Angli jest bogactwo kraina miodem plynaca zycie na pokoju i jedzenie w jadlodajni.?

    • Smart
      8 grudnia 2022, 23:31

      Wreszcie mądry głos w tym całym bajzlu. Rozumiem benefity dla emerytów, czy niepełnosprawnych, ale dla laluni, która ma czwórkę dzieci(każde z innym ojcem ) już nie.

    • Gadka
      8 grudnia 2022, 23:34

      Joke
      Zamknęli nas na dwa lata… drukarnia pieniędzy aż wrzały a teraz gadka szmatka ze maja nas gdzieś

    • Celestyn76
      9 grudnia 2022, 00:02

      W koncu jakas naprawde konserwatywna wypowiedz

    • Trex
      9 grudnia 2022, 05:37

      Wystarczy że każdy rząd przestanie okradać obywateli ,
      a ludzie sami sobie dadzą radę......

    • Taa
      9 grudnia 2022, 06:46

      Raczej troche pozno xD socjalizm i ostatnie rozdawnictwo w plandemii sa zaprzeczeniem Pani tezy. Polityka rozdawnictwa to motto lewakow by wygrywac wybory.

    • Juhas
      9 grudnia 2022, 06:58

      A podatnik nie jest od utrzymywania tej sitwy nieudolnych nierobów w parlamencie. Ludzie albo się obudzą, albo skończą całkowicie zniewoleni ekonomicznie.

    • Pepco
      9 grudnia 2022, 09:43

      @Retro, nie zapomnij o koszulkach z pepco. Na pewno ręce ci opadają ? Może coś innego ?

    • Titanic II
      9 grudnia 2022, 09:45

      Ja też stąd zawijam poświęciłem 3 lata temu krajowi i o 3 lata za dużo. Wszechobecna niechęć do innych ludzi, szczególnie ze wschodu, fałsz i obłuda, lenistwo, olewactwo, chciwość, brak higieny, ogromna duma i opór na wiedzę to tylko kilka cech wyspiarzy które tu zauważyłem. Wiem że Polacy też nie są idealni ale tutaj czuje się jak na innej planecie! Żeby 4 różnych "fachowców" przychodziło do bojlera i żaden nie zrobił tego prawidłowo?!

    • Yogi
      9 grudnia 2022, 10:50

      Uważam że każdy z tych leni powinien dostać karę chrustem po łapkach! A najlepiej tym który sam zbieram!! A że idą święta to zaoferuje ten pomysł Mikołajowi już pisze list do Laponii. Może wyciągnę w tym miesiącu 2.5 ts Polskich PLN. Będę bogaty dzięki przedsiębiorczości hihi

    • Utuczony chipsami
      9 grudnia 2022, 13:14

      Uważam że dużo lepszym pomysłem byłaby pomoc w zakupie jedzenia dla tych co sobie mniej radzą niż pomoc w postaci benefitow. Dlaczego ludzie pracujący mają sponsorować tych gamoni? Nie mowię tu o ludziach niepełnosprawnych ale o tych co mają po 18-50 lat i nie chce im się pracować bo kasa z benefitow łatwiejsza. Zasiłki w minimum 50% są wydawane na alkohol a nie na normalną żywność. Jak przejeżdżam koło banku żywności to większość ludzi w kolejce to narkomani, może co 10 tam jest taki co powinęła mu się noga i stracił pracę. Dając wszystko za darmo uczymy ludzi że nie warto pracować

    • Titanic lll
      9 grudnia 2022, 13:32

      @Titanic2. Co Ty możesz powiedzieć po 3 latach ? Przyjechałeś w 2019, gdy większość tu komentujących była na dobre zadomowiona. Po referendum brexshitowym, do tego srandemia. Nie przyznali settled więc trzeba wyjeżdżać. Do mnie przyszedł kiedyś jeden fachowiec do bojlera i naprawił bez problemu. Ja też czuję się tu, jak na innej planecie. Nie mam zamiaru wracać do pislandu.

    • Znawca patologii z PL
      9 grudnia 2022, 13:52

      Dla polskiej patologii to w sam raz oni lubią byle co i podziwiają nawet psią kupę na ulicy, typowy polski patol w UK ,ładnie ubrany odświętnie w Lidlu,opowiadający o raju Anglia

    • Czytelnik anonimowy
      9 grudnia 2022, 16:23

      Titanic II popieram twoją opinię przynajmniej masz oczy otwarte i widzisz co się tutaj dzieje, w Polsce Filipińczycy zarabiają w fabryce w Lublinie po 5 tysięcy netto na YouTube pokazują payslipy i po miesiącach mają odłożone nawet po 20 tysięcy złotych a tutaj Polacy w UK mają po 300 funtów odłożone po 10 latach ja znam takich osobiście. Wstyd i hańba !

    • Budowlaniec
      9 grudnia 2022, 17:12

      Jak wy zyjecie w tym UK...
      Ja po 6 latach w UK utrzymalem corke studentke w PL... Odlozylem 300tys zlotych I normalnie zylem ..
      Wszystko u was idzie na narkotyki I gorzale I beczycie jak baby

    • Kozak
      9 grudnia 2022, 21:57

      No jak pokazują payslipy z Polski to ciekawe … może jeszcze tygodniówki dostają ? A gdzie mieszkają ze z tej super pensji 5k są w stanie kasę odłożyć ? Co jedzą, zupki chinskie? I ile tych miesięcy zajmuje im odłożenie 20k bo o tym zapomniałeś wspomnieć? Gadasz jak potłuczony. Wracajmy wszyscy bo czeka na nas praca w fabryce za 5k, ja już się pakuje !!!

    • Pomidor
      9 grudnia 2022, 22:29

      A ja mam takie pytanie do tych wszystkich co marzą o powrocie / modlą sie o powrót / nie mogą sie doczekać powrotu / już sie pakują i za X czasu wracają bo nie znoszą tego kraju / nienawidzą / nic im ten kraj nie dał - co Wy tu jeszcze robicie ? Co powstrzymuje was przed powrotem ? Cena biletu ? Czy lubicie sie męczyć ? Pandemia sie skończyła można latać, o co Wam chodzi ??

    • JoBo Yogi
      10 grudnia 2022, 01:07

      Ja mam piękny materac i postanowiłem że kupiem jeszcze łóżko na raty i wincyj będę miał, więc kupiem w przyszłym tygodniu, nikt mi nie dorówna,bo ja jestem bogaty bo pracuję w fabryce mięsa u Silesiana a Silesian chce mnie ostatnio zwolnić,bo za dużo ujadam na londynku ,ale się nie martwiem bo uzbierałem dużo pieniędzy ,bo moja Anglia pięknym krajem jest i lepsza od Polski no i bogatsza ,a nawet bogatsza od Kongo,gdzie byłem ostatnio na równinie.Teraz to nie pojadę nigdzie, bo muszem wincyj odłożyć, a wszystkim co się nie podoba, drzwi wszędzie otwarte

    • Prawiczek
      10 grudnia 2022, 05:45

      Wystarczy wprowadzić zerowy podatek na produkty nabiałowe i jaja , zachamuje to wzrost cen na inne produkty i gospodarka się ożywi .

    • Cywil
      10 grudnia 2022, 10:16

      @Budowlaniec - od jakiegoś czasu zadaję na tym portalu te same pytania ale oprócz wyzwisk w moja stronę i trollowania mojej osoby nie otrzymałem odpowiedzi od żadnego z tych narzekaczy.

    • Cywil
      10 grudnia 2022, 13:35

      Narazie jest dobrze. Wiedzą co robiom. Znajom się na rzeczy. Może i trochę koszty życia poszły w górę, ale nadal żyje się lepiej niż gdzie indzyj. Ja tera na zmywaczku dostał wincyj na godzinę, więc mogę wzionc coś znowu na raty. A ci co narzekają zawsze mogą opuścić kraj, dzwi wszędzie otwarte

    • ......
      10 grudnia 2022, 15:00

      Cywil jakie pytania zadajesz?

    • Cywil
      10 grudnia 2022, 15:23

      To ja patol Londynka ja jestem pracowity i nic mnie nie trzeba bo ja w raju jest o nazwie anglia.Piekny raj a wczoraj ja kupiłem 3 domy w Londynie ,nikt mi nie powie mi pracownikowi i patolowi że anglia pięknym rajem jest ja właśnie idę na mój zmywaczek.Teraz jestem bogaty i się nie zgadzam z nikim wy wszyscy bzdury piszecie,a ja jestem najmądrzejszy i byłem w Kongo ostatnio i mam wiedzę,więc powiem wam że na razie jest dobrze wiedzom co robiom w anglii jest lepiej jak w Polsce nawet dali mi podwyżkę to wezne znów coś na raty.A wszystkim co się nie podoba drzwi wszędzie otwarte

    • Jobo
      10 grudnia 2022, 17:07

      @Cywil.@Cywil. Od kogo oczekujesz tej odpowiedzi ? Od trollowni, czy jak kto woli hejterni ? Wiesz kto to był na tym forum JOBO ? To był gościu, który na tym forum wytykał innym niewiedzę, ignorancję i chamstwo. To go hejtowali, obrażali, używali jego nicka, żeby ośmieszyć. Cała ta ekipa, @silesianow, yogich ( teraz ktoś sobie robi jaja pod tym nickiem ), czytelników, jakichś facetów z Brighton, Manchesteru i bóg wie skąd jeszcze uprawiają hejt wobec inaczej myślących. Jeden nick, jeden adres mailowy, to moja propozycja.

    • Cywil
      10 grudnia 2022, 17:56

      @….. - np. Jak wy żyjecie w tym UK? Dlaczego nie wyjedziecie skoro Wam tak zle ? Dlaczego zarabiając najniższa krajowa w Londynie nie pomyślicie aby poszukać innego miejsca do życia zamiast narzekać (skoro nie jesteście w stanie zarabiać w Londynie lepiej) … i tak dalej

    • Do trola powyżej
      11 grudnia 2022, 08:02

      Jobo Cywil i co przestraszyłeś się co że nie dajesz rady? chciałbyś wszystkich obrażać i hejtowac a tu nagle ktoś jest lepszy od ciebie. Wielki krzyk od razu. To że komuś się udało i chce wrócić do Polski, a ty nie możesz wrócić no bo nic nie masz po tylu latach,to od razu hejt
      Z tego co wiem to Silesian jest Anglikiem i nie pracuje jako robol jak ty, także on nigdzie nie będzie wracał,bo tutaj się urodził i to jest jego kraj.

    • Cywil
      11 grudnia 2022, 09:43

      „Dużo” wiesz o moim życiu Haha śmieszny z Ciebie człowiek. Tak tak wszyscy się dorobili tak, ze wracają do Polski i narzekają jak im tu zle. Z jednym masz racje - nie mam wybudowanego domu w Polsce do którego będę wracał bo nie taki był mój cel przyjeżdżając tutaj. A hejt rozsiewają tutaj inni, nie ja. Ale najwyraźniej jak się nie przyklaskuje narzekaczom to jest się patolem z materaca. Ale do kogo ja to pisze, tu nie ma osób do dyskusji (poza kilkoma). A Silesian mnie nie obchodzi, może być Anglikiem, Niemcem, Norwegiem - nie wiem po co o tym piszesz.

    • Kolo
      11 grudnia 2022, 09:48

      To ja patol Londynka podszywający się pod Cywila i JoBo ja jestem leniem i nic mnie nie trzeba bo ja w raju jestem o nazwie Polska. Piekny raj a wczoraj ja kupiłem 3 masla w Supermarkecie ,nikt mi nie powie mi pracownikowi i patolowi że Polska pięknym rajem nie jest ja właśnie idę po 500+.Teraz jestem bogaty i się nie zgadzam z nikim wy wszyscy bzdury piszecie,a ja jestem najmądrzejszy i byłem w Warszawie ostatnio i mam wiedzę,więc powiem wam że na razie jest dobrze wiedzom co robiom w Polsce jest lepiej nawet dali mi podwyżkę to wezne znów coś na raty. A wszystkim co się nie podoba drzwi wszędzie otwarte

    • Gronostaj
      11 grudnia 2022, 10:37

      Hehehe, @ Cywil, ty to jestes zalosny. Przechwalasz sie, a tak naprawde g…no masz. Zauwazylem, ze nigdy nic madrego jeszcze nie napisales. Mysle, ze juz dawno tu nie mieszkasz, jestes bezrobotny, na utrzymaniu babci w PL, ktora ma 13 i 14 emeryturke od PiS i ma darmowe WiFi, gdybys byl taki przedsiebiorczy, nie mialbys na 100% czasu na wypisywaniu glupot na Londynku, sp..aj dziadu heheh

    • Cywilbanda
      11 grudnia 2022, 11:01

      @Do troll. Chciałeś napisać, że komuś się NIE udało i chce wrócić do Polski. Ja nigdy nie chciałem wracać. Gdy lecę, raz w roku do pislandu, to się męczę. Tylko, że rodzina.. itp. Polska stała się fajna, zadbana, ale to tylko otoczka. Już nie mówię o życiu, pracy i kasie za tę pracę. O załatwianiu czegoś online, o papierkomanii w urzędach. Chodzi mi o to, że ( za Piłsudskim )Polska, to fajny kraj, ale ludzie ku..wscy. Ty jesteś tego przykładem. A propos @silesiana. On przeciez WASP jest. Podejrzewam, że z niego taki Angol, jak z ciebie człowiek wykształcony i kulturalny.

    • SILESIAN
      11 grudnia 2022, 11:57

      @JoBo - PRZECIESZ TO TY JESTES TEN GOSC CO WSZYSTKIM WSZYSTKO WYTYKAL - TO TY JESTES TEN JoBo I DALEJ SIE WYMADRZASZ I WYTYKASZ JAKIES PIERDOLY NIE NA TEMAT
      @Do trola powyżej - MASZ RACJE TUTAJ SIE URODZILEM, WYCHOWALEM I KOCHAM MOJ KRAJ POMIMO TEGO CO Z NIM ZROBILI TORYSI I FARAGE. LUDZIE W KONCU POJDA PO ROZUM DO GLOWY KIEDY JESZCZE BARDZIEJ DOSTANA PO KIESZENI. MYSLE, ZE NIEDLUGO STRAJK GENERALNY!! WY POLACY PROBUJECIE SOBIE UDOWODNIC CZY WASZ STYL ZYCIA JEST NA PEWNO NAJLEPSZY I PROBUJECIE GO NAZUCAC INNYM ALE PRZECIEZ KAZDY JEST INNY I MA SWOJ SPOSOB NA ZYCIE!! POZDRAWIAM WOLNYCH LUDZI!!

    • .....
      11 grudnia 2022, 13:30

      @Cywil. Wypowiem się za siebie, nie mogę jeszcze stąd wyjechać bo zlatywałem zbyt często do Polski i niemam jeszcze możliwości wyrobienia obywatelstwa. Po brexitowa Anglia okazała się rozczarowaniem widząc brak modernizacji kraju, spadek pensji netto, podwyższenie cen w Polsce (ziemi, mieszkań, usług itp.), coraz mniej opłaca się tu przebywać. Przeciętne angielskie mieszkanie zagrzybiala nora a za normalność trzeba nieadekwatnie wysoko płacić. A więc czekam 3 lata aby wyrobić obywatelstwo, zapewnić minimalną nie pełną emeryture plus międzyczasie. Poprawiam ang., uczę się nowego zawodu i oszcze

    • SILESIAN
      11 grudnia 2022, 15:34

      @Cywilbanda / JoBo

      JA NIE JESTEM ANGOL BO NIE JESTEM Z ANGOLI. JESTEM CZLOWIEKIEM PRZEDE WSZYSTKIM. A TY JESTES ZAZDOSNIKIEM KTORY WSZYSTKIM WSZYSTKIEGO ZAZDROSCI. AH, MUSIALES MIEC CIEZKIE ZYCIE CZLOWIEKU! MOZE NA SWIETA WSZYSCY BEDA PISAC NA TEMATY ARTYKOWOW A NIE ROBIC ZAWODY KTO JEST TROLLEM.
      WSZYSCY I TAK WIEDZA, ZE NAJWIEKSZYM TROLLEM NUMERO UNO JEST TARAMMMMMMM JoBo !!!!!!!!!!

    • Yogi
      11 grudnia 2022, 16:32

      Silesian ma rację niestety, patol londynka znów w akcji,pamiętam takich z UK nigdy nic nie mieli i prosili o 5 funtów,jemu się wydaje że jest najlepszy i najmądrzejszy,a się okazało że jest biednym trolem, prawdą jest że Anglia stała się po brexicie zaściankiem Europy i byleczym, pozdro z Polski siedzę obok kominka bo cieplej i nie troluję jak jobo.

    • Cywil
      11 grudnia 2022, 17:32

      @Gornostaj - najważniejsze, ze Ty same mądrości piszesz. Reszty twoich żałosnych wypocin nawet mi się nie chce komentowac.

      @…. - ok rozumiem, tylko po co w takim razie robisz brytyjskie obywatelstwo? Liczysz na to ze będzie lepiej i będziesz mógł tu wrócić czy jednak boisz się, ze powrót do Polski wcale nie okaże się dobra decyzja? Jeśli chodzi o mieszkania to ciężko mi skomentować bo od początku mieszkam w Szkocji, a wynajmowałem tylko przez chwile i było ok. Moi znajomi nie narzekają, większość ma tu swoje domy, kilkoro wynajmuje ale są to naprawdę ładne i suche mieszkania. Najwyraźniej w Anglii wyglada to gorzej.

      @Yogi odwal się ode mnie i idź kupić masło ja raty. Żenujące są te twoje wpisy, serio w tym wieku musisz mieszkać z rodzicami ?

    • Hej
      11 grudnia 2022, 18:04

      Do Gronostaja - sorry ale z tego co widzę to z Ciebie się jakiś jad wylewa i Ty hejtujesz tutaj. Mieszkasz chociaż w tym kraju człowieku?

    • Yogi
      11 grudnia 2022, 18:05

      Siedzę sobie przy kominku i czekam aż rodzice wrócą do domu. Dziś byłem na koncercie Podsiadlo na który zbierałem przez pół roku. Fajnie jest w Polsce.

    • Yogi
      11 grudnia 2022, 18:05

      Siedzę sobie przy kominku i czekam aż rodzice wrócą do domu. Dziś byłem na koncercie Podsiadlo na który zbierałem przez pół roku. Fajnie jest w Polsce.

    • Hobo UK
      11 grudnia 2022, 19:39

      @Silesian, jeśli jesteś (?) Angolem, to kto ci dal prawo pouczać nas, Polakow, na tym forum ? My, wymieniamy tu poglądy. Jedne madrzejsze, drugie nie. Krytykujemy Brytoli, ale oni tego nie czytają, a my nie ośmielamy się pisać, co powinni robić. Krytyka, lub nie, to wszystko. A jak wygląda twój komentarz ? " Wy, Polacy ...". Od razu się stawiasz w roli " mądrzejszego " Anglika. Bo co ? Bo miałeś szczęście urodzić się w tym miejscu, a my Polacy, sprzedani przez was, gniliśmy w sowieckiej niewoli. Jakie masz prawo nas pouczać ? Jeśli ma ktoś odmienne zdanie, to go od razu obrażasz. Jak było z miliardem i tryliardem ? To był pierwszy komentarz jobo, który zarzucił ci błąd. I co zrobiłeś? Wyzwiska i obrażanie, ale przyznać się do błędu, to sztuka. To jest miarą kulturalnych ludzi. Albo pisanie, że jest się WASP. Co ? Mam paść na kolana przed tobą? WASP w UK ? Dobre sobie.

    • Joke
      11 grudnia 2022, 19:46

      @Gronostaj. Wymien "niemądre" rzeczy, które napisał na forum Londynka @Cywil. Nie obchodzą nas twoje myśli na temat: kim jest @Cywil ? Konkretnie, w którym miejscu, komentarzu się myli ? A jeśli nie udzielisz odpowiedzi, to ja sobie pomyślę, że jesteś zwykłym trollem piszącym za 2 zeta od komentarza.

    • Wstyd
      11 grudnia 2022, 20:21

      Do SILESIANA. Nie wstyd Ci, że dołączasz do tych wszystkich trolli, którzy każdego, kto ma inne zdanie, nazywają JoBo ?

    • SILESIAN
      12 grudnia 2022, 09:28

      A NIE MOWILEM, 3 OSTATNIE KOMENTSY POWYZEJ OD JoBo. TEN CZLOWIEK JEST CHORY PSYCHICZNIE. PISZE Z ROZNYCH NICKOW ZEBY FORUM MYSLALO, ZE KTOS GO WSPIERA I ON NIE JEST TYM TROLLEM - JoBo. CZLOWIEKU WYLUZUJ TROCHE BO CI ZYLKA PEKNIE. BUUUUHHHAHAHHAHAH - ZALOSNY TYP - HEHEHEH
      TO TY JoBo WSZYSTKICH KRYTYKUJESZ I POUCZASZ WIEC JESTES HYPO!!! A TERAZ HYC POD KAMIEN TROLLU I NIE WYLAS DO NOWEGO ROKU BO CHCEMY MIEC NA FORUM UDANE SWIETA!!!

    • .....
      12 grudnia 2022, 13:13

      @cywil - dobrze mieć ewentualną drogę powrotu jeżeli już się poświęciło 7 lat życia na ten kraj. W Polsce jest różnie dopóki płynną pieniądze z UE i jesteśmy montowanią dla Niemiec to jakoś się biznes kręci. Gdyby coś gruchnęło z brytyjskim paszportem i profesją można zawsze wyjechać do bogatej bezpiecznej Canady, Australii czy Nowej Zelandii. A na polskim paszporcie są inne kraje UE. Plus mając dzieci dziecko praktycznie z automatu otrzymuje darmowy pakiet w postaci podwójnego obywatelstwa.

    • Cywil
      12 grudnia 2022, 17:23

      @….. - Ma to sens. Dziękuję za merytoryczny komentarz. Aż miło się czyta.

    • Sprawdzam.
      12 grudnia 2022, 19:45

      Sprawdziłem. Dziwne, że yogi, gronostaj, wpisy pod cudzymi nickami, pojawiają się w towarzystwie silesiana ? Nikt nie może nic napisać, bo silesian, albo yogi. Ta para jest nierozłączna. Możesz sobie pisać o jobo, srobo, czy cokolwiek, ale to ty trollujesz cały czas. Nawet powyższy tekst o tym świadczy. Jesteś takim Angolem, jak z koziej d..py trąba.

    • Do SILESIANA
      12 grudnia 2022, 19:48

      Pisz chopie po ślunsku, bedziesz bardzi zrozumiały.

    • Starszy pan
      12 grudnia 2022, 19:57

      ..... Zrób sobie ten paszport, ja już mam i jestem tu 14 lat i czas na wyjazd,robię w tej chwili szkolenia,zacząłem studia w Polsce online, a mieszkał będę w eu, z UK uciekam po nowym roku, kurs ze szkoleniem kończę w kwietniu 2023 i wtedy się zobaczy.Osobiscie doradzam, jeśli już to Australia,pod warunkiem, że pracę otrzymasz i wizę na dłuższy okres, a wszystko inne olej,Ja zostałbym na twoim miejscu w Europie. Powodzenia.

    • SILESIAN
      12 grudnia 2022, 20:12

      @YOGI
      DZIEKI ZE MNIE ZAFSZE POPIERARZ. NIEKTORZY POLACY, JAK JOBO, CYWIL, CYWILBANDA SA TACY GLUPI. ZABIERAJA GLOS NA TEMAT UK, A PRZECIERZ TYLKO MY ANGLICY WIEMY, JAKA JEST PRAWDA. NAJLEPIEJ JAKBY TACY LUDZIE WYJEHALI Z ANGLII.

    • Cytaty z silesiana
      12 grudnia 2022, 20:20

      " SLUCHAJ SYNKU JAK SIE NIE WIE TO SIE NIE KOMENTUE BO SIE ROBI Z SIEBIE IDIOTE " " DO MATOLA POWYZEJ - JAK NIE
      MOZNA USTALIC KIM SA TO JAK
      MOZNA ICH DEPORTOWAC?" I to nie było do jobo. To są pierwsze z brzegu cytaty obywatela UK, w stosunku do Polaków. Wszyscy wokół są głupcami, tylko silesian " najmądrzejszy ". Ale pamiętaj, możesz sobie wyzywać, obrażać, ale to nie sprawi, że będziesz mądrzejszy.

    • Pomidor
      12 grudnia 2022, 22:34

      Silesian Ty się naucz pisać poprawnie po polsku bo naprawdę zle się czyta te twoje wypociny.

    • Yogi
      12 grudnia 2022, 22:35

      Przecież Silesian się tu nie urodził tylko na Śląsku. Pewnie nawet w UK nie mieszka.

    • Angolczyk
      13 grudnia 2022, 05:43

      @SILESIAN, nieuku. Mieszkaniec Angoli, to Angolczyk. A Angol, to potocznie dla POLAKA, Anglik. Ale ty masz bardzo niskie poczucie humoru, jak zresztą wszyscy twoi pobratymcy ( ? ). No i ta waszą spolegliwosc. Tragedia.

    • SIELSIAN
      13 grudnia 2022, 10:11

      HAHAHAH ZALOSNI MALI LUDZIE Z Jobo NA CZELE!!!

    • @starszy pan
      13 grudnia 2022, 15:18

      A co studiujesz? Może to być interesujące.

    • Polak
      13 grudnia 2022, 15:47

      Ale za to @SILESIAN jest wielki. No i co Angolu, dalej będziesz obrażał Polaków. Do pięt nam nie dorastasz. Wynocha na angolskie fora.

    • SILESIAN
      13 grudnia 2022, 17:58

      TY JoBo JESTES NAPRAWDE WALNIETY. ZACHOWUJESZ SIE JAK DZIECIAK. HAHAHAHA CO ZA DEBIL

    • Yogi
      13 grudnia 2022, 18:07

      Widzę że jobo się podszywa pod mój nick strasznie chory osobnik osobiście człowieku doradzam ci psychiatrę nie masz nic i jedyne co potrafisz to ujadanie i trolowanie.

    • Hej
      13 grudnia 2022, 20:31

      Silesian Ty to nawet już własnego nicka nie potrafisz poprawnie napisać. Jak chcesz z Polakami dyskutować naucz się najpierw dobrze języka panie Angliku.

    • Hej
      13 grudnia 2022, 20:33

      I wyłącz ten Caps Lock

    • SIELSIAN
      14 grudnia 2022, 09:32

      HAHAHAHAHAAH I CO JESZCZE MAM ZROBIC? TU CHYBA JAKIES DZIECI PISZA NA TYM FORUM. NO I OCZYWISCIE JoBo TROLUJE!!

    • Hej
      14 grudnia 2022, 19:23

      Na początek wystarczy jak przestaniesz się ośmieszać.

    • Hej
      14 grudnia 2022, 19:24

      A na punkcie tego JoBo, którego wpisów tu nie widzę masz jakaś obsesję - zakochałeś się nieszczęśliwie ?

    • Nick
      14 grudnia 2022, 20:56

      On faktycznie nie potrafi swego nicka napisać prawidłowo. Hej, Yogi, pomóż mu z ortografią. Na razie to ty silesian piszesz, jak DZIECKO.

    • SIELSIAN
      15 grudnia 2022, 09:22

      JoBo TY MASZ ZACHWIANIA OSOBOWOSCI. NA JEDEN MOJ KOMENTARZ TY PISZESZ 3 - 4. TO NIE JEST NORMALNE. TO JEST ZALOSNE NO ALE CO MOZNA SIE SPODZIEWAC PO KOLESIU CO NA TASMIE ZASOWA I UDAJE, ZE PANA BOGA ZA NOGI ZLAPAL. TY MUSIALES MIEC BARDZO CIEZKIE ZYCIE W POLSCE, ZE TAKIE MINIMUM W UK CIE ZACHWYCA!! BUHHAHAHAHA CO UKLULO CIE, ZE NAZWALEM CIE DZIECKIEM. ZACHOWUJESZ SIE JAK DZIECIAK A W TWOIM WIEKU TO CHYBA NIEPRZYSTOJI CO?