Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brytyjska policja nie rejestruje pochodzenia etnicznego zaginionych osób

Brytyjska policja nie rejestruje pochodzenia etnicznego zaginionych osób
Dlaczego policja nie rejestruje pochodzenia etnicznego zaginionych osób?... (Fot. Getty Images)
Z analizy BBC wynika, że w prawie jednej piątej wszystkich przypadków zaginięcia osób w Anglii i Walii w latach 2022–2023 policja albo nie odnotowała żadnej grupy etnicznej danej osoby, albo określiła je jako 'nieznane'.
Reklama
Reklama

Krajowa Rada Szefów Policji (NPCC), poproszona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych o zbadanie problemu, wyjaśniła, że współpracuje z organizacjami charytatywnymi zajmującymi się osobami zaginionymi, aby zrozumieć, dlaczego tak się dzieje i wprowadzić ulepszenia.

Dokładne rejestrowanie pochodzenia etnicznego jest niezbędne, aby pomóc policji określić, czy istnieje większe prawdopodobieństwo zaginięcia kogoś z określonej społeczności.

"Bez tych danych naprawdę jest to trudne" – twierdzi Jane Hunter z Missing People, organizacji charytatywnej zajmującej się poszukiwaniem zaginionych osób.

W całej Anglii i Walii 32 jednostki policyjne odnotowały prawie 47 000 incydentów o zaginionej osobie, określając jej pochodzenie etniczne jako "inne", "nieznane" - lub w ogóle nie wypełniając tej rubryki. 

Określenie "nieznana" było najczęściej rejestrowaną grupą etniczną inną niż biała.

Rzecznik policji w Dorset wyjaśnił BBC, że "pochodzenie etniczne zaginionej osoby nie jest znane w każdym przypadku, ponieważ osoba składająca zgłoszenie może nie mieć na ten temat wiedzy".

W zeszłym roku policja zmieniła swój internetowy formularz zgłaszania osób zaginionych w taki sposób, że pojawiła się opcja określenia pochodzenia etnicznego danej osoby. Stwierdzono jednak, że na początkowych etapach poszukiwań pochodzenie etniczne nie ma wpływu na działania mające na celu zlokalizowanie i zabezpieczenia zaginionego.

Analiza przeprowadzona przez BBC wykazała również, że prawdopodobieństwo zaginięcia osób rasy czarnej jest znacznie większe niż w przypadku osób o innym pochodzeniu etnicznym.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama