Menu

Brytyjscy turyści "dostaną od rządu bezpłatne testy na Covid-19"

Brytyjscy turyści "dostaną od rządu bezpłatne testy na Covid-19"
Rząd Borisa Johnsona jest ostrożny jeśli chodzi o wznowienie zagranicznych wakacji dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Podróżni z Wielkiej Brytanii otrzymają od rządu bezpłatne testy na koronawirusa, aby wyjechać za granicę. Wszystko po to, by zagraniczne wakacje były tak bezpieczne, jak to tylko możliwe - donoszą dzisiaj brytyjskie media.
Reklama
Reklama

Darmowe szybkie testy na koronawirusa mają zminimalizować problemy z uzyskaniem badania na Covid-19 podczas zagranicznych wakacji - poinformowały źródła "Daily Mail".

Jednak - jak przypomina Standard.co.uk - osoby powracające z zagranicy nadal będą musiały zapłacić co najmniej 50 funtów za test PCR po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. 

Boris Johnson prawdopodobnie już w piątek potwierdzi, że zakaz wakacji zagranicznych zostanie zniesiony 17 maja. Również tego dnia ma podać szczegóły dotyczące szybkich, darmowych testów, które zaoferuje brytyjskim wczasowiczom.

"Chciałbym, aby podróże międzynarodowe znów ruszyły z miejsca" - podkreślał w zeszłym miesiącu szef brytyjskiego rządu. "Chcemy, aby to było tak łatwe i przystępne cenowo, jak to tylko możliwe" - dodał.

W piątek rząd ma ogłosić też, które kraje oznaczone zostaną kolorami zielonym, żółtym i czerwonym oraz od czego zależy, jakie będą obowiązywać wymogi w zakresie testów i kwarantanny po przyjeździe z nich.

Badania organizacji lotniczej International Air Transport Association wykazały, że średni minimalny koszt testu PCR w 16 krajach wynosił 65 funtów, podczas gdy średni koszt maksymalny kształtował się na poziomie 150 funtów.

Tymczasem z opublikowanego wczoraj sondażu wynika, że tylko 13 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii planuje w tym roku zagraniczny wyjazd wakacyjny, nawet gdy będzie on już dozwolony.

Czytaj więcej:

Szef TUI: Sezon letnich wakacji może być uratowany

Belgia: Zniesiono zakaz podróżowania za granicę na wakacje

Zagraniczne wakacje od 17 maja? Boris Johnson zabrał głos

UK: Biuro podróży oferuje "tanie testy" na Covid-19

Sondaż: Tylko 13 proc. mieszkańców UK planuje w tym roku wakacje za granicą

Włochy otwierają się na turystów. "Rezerwujcie wczasy"

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   5 maja, 22:31

   nie nie darmowe to za nasze pieniadze podatnikow, podniesli nam podatki w tym roku i to my splacamy to!!! rzad jako tako nie ma nic oprocz naszych pieniedzy ktorymi dysponuje

  • Turysta w Anglii
   6 maja, 02:37

   Juz na samą myśl trafia mnie jak czytam o tych ich pomysłach i o tych ich wakacjach,oglądałem spotkanie w telewizji wczoraj priti spotkała się z indyjskim ministrem który miał koronawisusa,uzgodnili wpuszczenie jakieś parę milionów tych bardzo wykształconych indian.

  • Ola
   6 maja, 09:08

   Jakie wasze pieniądze ? Haha artykuł jest o Brytyjczykach a nie o imigrantach z tymczasowym pozowleniem na pracę tzw settled

  • ...
   6 maja, 12:36

   Olu:
   Podrap sie po pin...u i puknij sie w ten pusty czerep.

  • Anonimowy
   6 maja, 14:48

   Ola dziewczyno ty na prawdę masz jakiś problem ze soba

  • Africa
   6 maja, 20:38

   Ola, to komu, co tydzień, odpalam ponad 80 funciakow taxu ?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama