Menu

Brytyjscy lekarze: Koronawirus może już być w UK

Brytyjscy lekarze: Koronawirus może już być w UK
W Wielkiej Brytanii ponad 50 osób zostało do tej pory przebadanych na obecność koronawirusa. (Fot. Getty Images)
Koronawirus z Chin prawdopodobnie już uderzył w Wielką Brytanię, ale kraj jest 'dobrze przygotowany' na wybuch epidemii - podkreśla dr Yvonne Doyle z Public Health England (PHE).
Reklama

Zdanie dr Doyle podziela prof. Chris Whitty, dyrektor medyczny (CMO) w Anglii, który wskazuje na najnowszy bilans koronawirusa - 2 744 zakażeń i 80 zgonów.

Były minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt zasugerował, żeby Brytyjczycy, przebywający w objętych kwarantanną chińskich miastach, zostali sprowadzeni do kraju, aby "uciec przed śmiertelnym wirusem".

Hunt zapewnił też, że NHS jest dobrze przygotowana do radzenia sobie z pacjentami z wirusem Wuhan, ale ostrzegł, że może to "mocno nadwyrężyć brytyjską służbę zdrowia". "To jest bardzo trudna pora roku dla NHS - to najtrudniejszy czas" - przyznał.

Hunt zapewnił, że NHS jest dobrze przygotowana do radzenia sobie z pacjentami z wirusem. (Fot. Getty Images)

"Myślę, że radzenie sobie z koronawirusem będzie bardzo, bardzo trudne dla NHS, która i tak jest już bardzo obciążona pracą. Jednak nie mam żadnych wątpliwości, że jeśli chodzi izolację wirusa i zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu, nasi lekarze i pielęgniarki zrobią dokładnie to, co muszą" - dodał Hunt, cytowany przez "Metro".

Tymczasem minister spraw wewnętrznych Priti Patel poinformowała, że rząd "analizuje wszystkie opcje", aby pomóc Brytyjczykom opuścić Wuhan.

Według brytyjskiego Departamentu Zdrowia, ponad 50 osób zostało do tej pory przebadanych na obecność koronawirusa w Wielkiej Brytanii, przy czym wszystkie testy miały wynik negatywny. 

Czytaj więcej:

Koronawirus z Chin: Heathrow wydziela specjalny obszar dla pasażerów

Brytyjska minister biznesu: Epidemia koronawirusa jest problemem dla świata

W UK już 14 osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem z Chin

Koronawirus z Wuhan już w Europie. Prawdopodobnie także w UK

Lotnisko Chopina stosuje światowe zalecenia ws. koronawirusa

  Komentarze
  • Dda
   27 stycznia, 20:09

   tam juz wiecej osob zmarlo koles pisal o 1 tys. juz ludzie padaja jak muchy na ulicach i nie wiadomo jak sie wirus rozchodzi praw... podobnie z powietrzem po kichnieciu utrzymuje sie do 2h w powietrzu

  • Mmmm
   27 stycznia, 21:01

   Paracetamol tacy przygotowani życzę powodzenia

  • Pancio
   28 stycznia, 08:00

   W chinach odcieli 14 duzych miast. Nie ma wjazdu ani wyjazdu. Podobno 100 000 ludzi juz nie zyje i 2.5 miliona zarazonych. W tym odcietym rejonie jest 60 milionow ludzi tylko. Oficjalne media noc nie mowia wiadomo czemu....

  • Pan profesor
   28 stycznia, 20:56

   Dokładnie UK nie jest w żaden sposób przygotowana na atak wirusa. Pójdziesz do lekarza to co ci dadzą Paracetamol brytyjska służba zdrowia do kpina jest z ibywateli. Przyjemny zobaczymy jak sobie poradzi

  • Źródło
   28 stycznia, 22:37

   @Pancio podaj źródło swoich informacji, bo w komentarzu anonimowym w internecie nie jesteś zbyt wiarygodny

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.02.2020
  GBP 5.066 złEUR 4.335 złUSD 3.925 złCHF 4.073 zł

  Sport


  Reklama