Menu

Brytyjczycy wyjeżdżają na święta, nieliczni zostają w domu

Brytyjczycy wyjeżdżają na święta, nieliczni zostają w domu
Wielu Brytyjczyków woli spędzać święta poza domem. (Fot. Getty Images)
45% Brytyjczyków nie będzie spędzać tegorocznych świąt w domu, a jedynie 24% planuje pozostać w Wielkiej Brytanii - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Away Resorts.
Reklama

21% poddanych Elżbiety II zdecydowało się wyjechać na święta za granicę, a prawie połowa z nich  spędzi Boże Narodzenie w swoich drugich domach w innych krajach.

Niemal tylu samo Brytyjczyków na święta wyjedzie do swoich domów poza miastem zamieszkania, ale w kraju (6%), co sugeruje, że kupno drugiego domu w popularnej wakacyjnej miejscowości staje się coraz bardziej popularnym sposobem inwestowania swoich pieniędzy.

Wyspiarze chętnie wyjeżdżają na święta, ale spędzają je najczęściej w kraju. (Fot. Getty Images)

Więcej Wyspiarzy niż w innych latach wybrało Wielką Brytanię na spędzenie świąt z bliskimi - 24% twierdzi, że to jedyna szansa, aby w ogóle gdzieś wyjechać z domu w tym czasie.

18% Brytyjczyków chce skorzystać z wolnego i spędzić trochę czasu w swoich wakacyjnych domach, 15% wyjeżdża, bo chce uniknąć przedświątecznej gorączki, a 11%, ponieważ lubi spędzać święta Bożego Narodzenia poza domem.

Ci, którzy wyjadą na święta poza Wielką Brytanię, najchętniej pojadą do Nowego Jorku w USA, Melbourne w Australii i St Barts na Karaibach. Dalej na liście są też Sydney, Berlin, Brisbane, Paryż, Oslo czy Sorrento.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama