Menu

"Brytyjczycy są Europejczykami w niepełnym wymiarze godzin"

"Brytyjczycy są Europejczykami w niepełnym wymiarze godzin"
Jean-Claude Juncker uważa, że Brytyjczycy nie są w pełni Europejczykami. (Fot. Getty Images)
Jean-Claude Juncker stwierdził, że Brytyjczycy są Europejczykami w niepełnym wymiarze godzin (ang. part-time Europeans) i nigdy nie chcieli w pełni dostosować się do ustaleń Unii Europejskiej.
Reklama

Ustępujący wkrótce przewodniczący Komisji Europejskiej dodał, że nikt nie odniesie korzyści z opuszczenia Unii przez Wielką Brytanię.

"Brytyjczycy od samego początku byli Europejczykami w niepełnym wymiarze godzin, a my potrzebujemy pełnoetatowych Europejczyków" - stwierdził w wywiadzie dla Euronews.

"Brytyjczykom mówiono przez ponad 40 lat, że są w Unii, ale oni nie chcieli dostosować się do ustalonej przez UE polityki" - dodał.

Zapytany, kto według niego skorzysta na wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii ocenił, że Brexit będzie "sytuacją przegraną" zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i UE. Skrytykował także decyzję o referendum w 2016 roku twierdząc, że było ono "błędem". 

W piątek premier Boris Johnson wyznał, że z "ostrożnym optymizmem" podchodzi do zawarcia umowy o Brexicie, ale Wielka Brytania "bez względu na wszystko" dotrzyma terminu 31 października 2019 roku.

Johnson spotka się jutro z Jean-Claude'em Junckerem, aby omówić możliwości wyjścia z UE za porozumieniem. 

  Komentarze
  • Zygi
   15 września 2019, 19:08

   A johnson to nie łoi whisky? Mózg mu wysechł od walenia wódy jeszcze nie widzałem angola co by nie sypał do tego bez umiaru a potem sie awanturuje

  • Kaktus
   15 września 2019, 22:23

   Leszek Ferenc czy jestes Romem z pochodzenia ?

  • UExit
   15 września 2019, 23:03

   I tutaj boli: "nigdy nie chcieli w pełni dostosować się do ustaleń Unii Europejskiej". To chyba dobrze?

  • Vistula
   16 września 2019, 10:05

   Pijackie wizje, po sesji z wodka Podagra. To niby kim sa Brytyjczycy? Azjatami? Mocarstwo Luxemburg udziela przywileju nadania pochodzenia Europejskiego. Za czasow gdy byl premierem tego cesarstwa zorganizowano tam raj podatkowy I teraz jakims dziwnym trafem znalazl sie na czele Komisji Europejskiej.

  • Obivankanobi
   17 września 2019, 21:35

   No ma rację. Brytyjczycy mieli od zawsze wylane na naukę języków, zacieśnienie więzi z EU czy nawet uczestnictwo w gospodarce monetarnej. Chodziło tylko o dobry rynek towarów i usług. Niby było dobrze, dopóki unia nie przegłosowala prawa o podatkach w krajach. EU to jak z Kolumbia. Łatwiej się dostać niż wydostać.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości