Menu

Brytyjczycy przygotowują się na deszcz i burze. Po nich nastąpi fala upałów

Brytyjczycy przygotowują się na deszcz i burze. Po nich nastąpi fala upałów
Na Wyspach będzie mokro i ciepło. W weekend powrót upałów. (Fot. Getty Images)
Wyspiarze powinni przygotować się na upały, burze i deszcze. Parasole będą niezbędne, ponieważ od czwartku będzie lać jak z cebra. Weekend będzie natomiast słoneczny i upalny, a słupki rtęci na termometrach ponownie pokażą 30 kresek. W Londynie będzie ich nawet więcej.
Reklama

Do Wielkiej Brytanii powraca lato. Temperatury osiągną 25 stopni Celsjusza, a na południu kraju nie zabraknie też słońca. Odpoczywający w Brighton i Dover nie będą rozczarowani pogodą. Będzie czas na leżakowanie i kąpiele. Już jutro w Anglii i Walii termometry pokażą 28 stopni, od piątku będzie co najmniej 30.

Mieszkańcy północnej części UK będą mieć mniej szczęścia. Meteorolodzy zapowiadają tam chmury i deszcze. W czwartek w całym kraju możliwe są burze z piorunami. W Szkocji będzie też chłodniej, bo poniżej 20 stopni.

Brytyjskie media podają, że najcieplejszy będzie Londyn. Express.co.uk twierdzi, że pod koniec tygodnia temperatury w stolicy wyniosą nawet 33 stopnie. Metropolia zamieni się w tropikalną wyspę, ma być tu cieplej niż na Ibizie, gdzie ma być "tylko" 28 stopni.

Klimat w Londynie będzie za to jak w Brazylii. “Noc będzie ciepła i wilgotna. To przedsmak czwartkowych opadów, które pojawią się już wczesnym rankiem” - twierdzi meteorolog Emma Sharples.

Aura na Wyspach będzie wariować: można się spodziewać upałów i słońca, ale i zarazem silnych opadów oraz burz.

Południe UK będzie cieplejsze niż Ibiza. (Fot. Getty Images)

 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama