Menu

Brytyjczycy nie lubią robić kawy kolegom z pracy

Brytyjczycy nie lubią robić kawy kolegom z pracy
Cztery na pięć osób uważają, że rozmowa z kolegami w biurze jest "irytująca". (Fot. Getty Images)
Większość Brytyjczyków nie zaparzy sobie w biurze herbaty czy kawy tylko dlatego, że boi się, że przy okazji będzie musiała zrobić ją swoim współpracownikom - wynika z ankiety, w której przyjrzano się Wyspiarzom w pracy.
Reklama

Badanie Hyper Recruitment Solution, przeprowadzone wśród 2 000 osób dorosłych, wykazało również, że cztery na pięć osób uważają, że rozmowa z kolegami w biurze jest "irytująca" - zwłaszcza, jeśli dotyczy piłki nożnej lub dzieci. Wśród drażniących tematów znalazły się również pytania o pogodę lub o to, jak ktoś spędził weekend.

Większość ankietowanych przyznała, że ​​doświadczyła w pracy niegrzecznych uwag, np. reprymendy przed kolegami lub kąśliwych komentarzy na temat ubioru.

Co ciekawe, większość pracowników sądzi, że ​​kontakt fizyczny w miejscu pracy -  w tym pocałunek w policzek lub uściski - jest do przyjęcia. "Często słyszymy i czytamy w mediach, że takie zachowania są nieakceptowalne, ale wyniki naszego badania wskazują na coś innego" - zauważa Ricky Martin, założyciel Hyper Recruitment Solutions.

"Oczywiście, kontakt fizyczny nie zawsze jest odpowiedni lub dobrze przyjęty, dlatego radzę, aby mieć na uwadze czyjąś osobowość, wyznanie i kulturę. To, co uchodzi w jednej kulturze, w innej można uznać za bardzo obraźliwe" - podsumowuje Martin, cytowany przez "Metro".

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama